Jak ukryć kable od TV?

Mnogość różnego rodzaju urządzeń w każdym współczesnym mieszkaniu powoduje, że staje się ono plątaniną kabli, które po prostu źle się prezentują i skutecznie niweczą starania w kwestii wystroju wnętrz. Na szczęście istnieją proste sposoby na poradzenie sobie z tym problemem. Osoby, które zastanawiają się, jak ukryć kable od tv mają tak naprawdę całe spectrum możliwości, z którego warto skorzystać, by zachować we wnętrzu ład i porządek.

Jednym z najpopularniejszych sposobów jest zastosowanie specjalnych maskownic, czyli listew maskujących. To najczęściej stosowana metoda, ponieważ nie nastręcza żadnych problemów. Montaż takich listew jest bardzo prosty, a dodatkowych atutem jest fakt, że większość dzisiejszych modeli można malować. Dzięki temu listwy można doskonale wkomponować w wystrój danego wnętrza. Dosyć powszechnym rozwiązaniem jest chowania kabli w stopce telewizora lub spięcie ich taśmą i schowanie za telewizorem. To rozwiązanie dobre zwłaszcza w przypadku sprzętów wieszanych na ścianie.  

Jak ukryć kable w ścianie?

Można powiedzieć, że pozbycie się kabli z telewizora to prawdziwa bułka z masłem w porównaniu z tymi, które wiszą przy ścianach. Jak ukryć kable na ścianie i nie decydować się jednocześnie na czasochłonne wiercenie lub kucie? Niektórzy uważają, że to jedyna metoda na estetyczne rozwiązanie problemu, aczkolwiek w dzisiejszych czasach można zdecydować się na znacznie mniej problematyczny wariant. Jeżeli kable znajdują się w pobliżu mebli można zdecydować się na zakup specjalnych klipsów, którymi je upniemy, przyczepiając do niewidocznej tylnej części wyposażenia wnętrza. W ten sposób będziemy mogli niejako pozbyć się plątaniny i umiejętnie ją schować.

Doskonałym sposobem jest zastosowanie kabla płaskiego. Na ogół tego rodzaju kable posiadają z jednej strony warstwę przylepną. Osoby przywiązujące dużą wagę do aranżacji wnętrza powinny zastanowić się nad kablami w specjalnej otulinie. Kabel wcale nie musi być wiszącą lub walającą się po mieszkaniu przeszkodą. Można z niego zrobić atrakcyjną ozdobę, zwłaszcza gdy niezbyt estetyczny kabel znajduje się w oplocie jutowym i wygląda jak naturalny sznurek.

Jak ukryć kable w podłodze?

Kable należące do urządzeń w miarę stacjonarnych często lądują na podłodze. Warto dołożyć wszelkich starań, by takiej plątaniny pozbyć się w sposób estetyczny. Jak ukryć kable na podłodze? Najpowszechniejszym sposobem jest oczywiście wpuszczenie kabli w listwy przypodłogowe. To jedno z najpraktyczniejszych rozwiązań, choć warto o nim pomyśleć w trakcie remontu, by zaoszczędzić sobie pracy na późniejszym etapie. Wpuszczenie kabli w listwy przypodłogowe niesie za sobą jeszcze jedną korzyść. Dzięki temu sprzątanie powierzchni jest o wiele łatwiejsze i pozbawione zamartwiania się zwojem kabli, który leży na podłodze. Również w tym wypadku można skorzystać z maskownic.

Na rynku znajdziemy sporo opcji, spośród których można swobodnie wybierać. Sporym uznaniem cieszą się najpowszechniejsze maskownice z płyty PCV oraz z płyty pilśniowej MDF. Warto również rozważyć opcję aluminiową. Warto również wziąć pod uwagę specjalne organizery na kable, które często przypominają zwyczajne pudełeczko i doskonale komponują się z wystrojem wnętrza. Z całą pewnością nie zdradzają w pierwszej chwili swojego pierwotnego przeznaczenia, a przy okazji pozwalają zachować porządek.

Osłonki na kable - czy to dobre rozwiązanie?

Osłona na kable to zdecydowanie dobre rozwiązanie w pomieszczeniach, w których ilość urządzeń zasilanych prądem stałym jest dosyć duża. Zwykło się przyjmować, że to rozwiązanie idealnie wpasowuje się w potrzeby wielkich zakładów pracy i w miejscach, w których takie zabezpieczenie jest koniecznością. Osłonki chronią kable przed zniszczeniem.

Niemniej, coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie w pomieszczeniach mieszkalnych. Spectrum możliwości jest ogromne. Można zdecydować się na spirale, które sprawiają, że niebezpieczeństwo potknięcia się o zwój kabli zostanie zredukowane do zera lub specjalnie kręgosłupy na kable, które świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach biurowych.