Zazwyczaj jadalnia jest gdzieś po drodze z kuchni do salonu. Urządzenia takiej z prawdziwego zdarzenia podejmują się dziś nieliczni. To właśnie im podpowiadamy, jak zaaranżować jadalnię w spektakularny sposób.

Dla chodzących z głową w chmurach Carlo Colombo przygotował stół i krzesła Cloud, to meble w sam raz do zaaranżowania jadalni pod gołym niebem. Arflex, GALERIA WNĘTRZA. Meble Authentico  z palisandru, dla tych którzy cenią minimalistyczny styl eko. Kare Design, KARE STYLE & 9DESIGN.
Meble Kinesis autorstwa Luigiego Ronzoni to kwintesencja współczesnego włoskiego designu. Prosta forma plus najlepszej jakości materiały i wykonanie. Linfa Design, GALERIA WNĘTRZA.
Równie ważne jak meble jest oświetlenie jadalni. Lampa Croco 96, projektu Paoli Navone, ręcznie wyplatana z rattanu to alternatywna dla modnych obecnie designerskich form. Gervasoni, MOOD DESIGN. Krzesło Wogg 42 autorstwa Jörga Bonera to idealny mebel do jadalni - ma zdejmowane obicie mocowane na zatrzaski, które można uprać w pralce. Unikatowy projekt łączący design z funkcjonalnością. Wogg, WORLDSDESIGN. Ruchomy stół Wogg 48 projektu Christophe'a Marchanda został powleczony elastycznym materiałem, który rozciąga się nawet o 190%. Umożliwia to regulowanie wysokości blatu (w granicach 50 cm) za pomocą jednego przycisku. Wogg, WORLDSDESIGN.
Stoły Lungometraggio idealne do jadalni, która z konieczności bywa czasem biurem. Dostępne w różnych rozmiarach. Zanotta, GALERIA WNĘTRZA. Krzesła z kolekcji London o wyrafinowanych, pełnych ekspresji liniach, nawiązują do najlepszych tradycji skandynawskiego wzornictwa. BOCONCEPT
Stół Coral ze szklanym blatem dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych. Z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym odważne rozwiązania. Cattelan Italia, INTERSTYLE HOME. Marmur w wersji glamour. Stół Santos wspiera się na trzech marmurowych nogach. Do wyboru wersja z czarną i białą podstawą. Cattelan Italia, INTERSTYLE HOME.
Stół zaprojektowany w 1985 roku znów wraca na salony. Alessandro Mendini stworzył ponadczasowy projekt, który zachwyca publiczność od przeszło dwudziestu pięciu lat. Zanotta, GALERIA WNĘTRZA. Kolekcja mebli do jadalni Valentinox powstała dzięki Emanuelowi Zenere. Konstrukcja opiera się na geometrycznych formach, a wykonanie na najlepszych materiałach. Cattelan Italia, INTERSTYLE SOPOT. Stół Ibiza przywodzi na myśl niezobowiązujący hipisowski styl. Ręcznie malowane, kwieciste zdobienia, wyraziste i odważne kolory to alternatywa dla klasycznych mebli dojadalni. Kare Design, KARE STYLE & 9DESIGN.