Masz dość tych samych rozwiązań aranżacyjnych i szukasz sposobu na funkcjonalną kuchnię? Pewnie znasz ten aranżacyjny dylemat - ładnie lub funkcjonalnie? Być może nie raz przyszło ci wybierać między ciekawym efektem dekoracyjnym a praktycznością. Aranżacja domu czy mieszkania to nie czas na słabe kompromisy.

Jeśli chcesz, aby twoja kuchnia prezentowała się świetnie i jednocześnie spełniała wszystkie wymogi funkcjonalności, skup się na wyborze materiału, z którego mają zostać stworzone meble kuchenne. Pamiętaj, że to decyzja na lata, a w większości domów, kuchnia jest pomieszczeniem szczególnie wykorzystywanym i narażonym na trudne warunki pracy - wysoką temperaturę czy wilgoć.

Sprawdź dostępną ofertę

Jeżeli zabudowę kuchenną przygotowuje doświadczony stolarz lub architekt - masz szczęście. Zapewne zaproponuje Ci taki układ, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń, a całość prezentowała się tak jak właśnie tego chcesz. Być może Twój styl to naturalne wzornictwo połączone z drewnem czy motywami roślinnymi lub wolisz industrialny design. To bez znaczenia, z dobrym produktem osiągniesz zamierzony efekt. Przed przystąpieniem do realizacji i wyboru kolorystyki czy dekorów porozmawiaj z wykonawcą o materiale, z którego zostanie zbudowana kuchnia.

Jaki wybrać materiał na fronty kuchenne?

Na rynku znajdziesz szereg produktów. W zależności od naszych upodobań i potrzeb możemy zdecydować się na te wykonane z drewna, płyt drewnopodobnych, stali nierdzewnej czy coraz częściej wybieranego akrylu. Nadal chętnie sięgamy po lakierowane fronty, ale czy słusznie?

Akryl to materiał, który z powodzeniem zastąpi mniej odporne na uszkodzenia i zarysowania elementy lakierowane. To właśnie tutaj dostrzec można fakt, który wpływa na korzyść akrylu - jego wyższa odporność czy brak odprysków, które z biegiem czasu pojawiają się na frontach kuchennych.

Po drugie promieniowanie UV nie wpływa na zmianę koloru akrylu, a w przeciwieństwie do lakieru kolor nie utlenia się, a więc kuchnia zachowuje oryginalną barwę. To szczególnie widoczne jest przy białych kuchniach. 

Jeżeli wolisz fronty w wysokim połysku i sądzisz, że tylko lakier to zagwarantuje to nic bardziej mylnego. Wynika to ze struktury laminatu akrylowego powierzchni REHAU - jego idealnie gładka powierzchnia doskonale odbija światło zapewniając niezwykły połysk.

Akryl to również głębia matu. Bez względu, czy szukasz aranżacji nowoczesnej, a nawet w stylu glamour, czy wręcz przeciwnie, inspiruje Cię styl skandynawski, a nawet industrialny z dobrym produktem wszystko jest możliwe.

Chcesz efektu wow?

To bardzo ciekawe rozwiązanie - szkło polimerowe. Dlaczego nie standardowe szkło? To proste, jest ciężkie, trudne w obróbce i montażu - niestety w tym stolarz Ci nie pomoże. Co więcej, taki pęknięty materiał to niebezpieczeństwo. Czym w takim razie jest polimerowe szkło? To materiał zachowujący estetykę szkła, ale jest od niego zdecydowanie bardziej trwały.

Fronty kuchenne wykończone przy pomocy szklanego laminatu prezentują się szalenie elegancko i jednocześnie są odporne na stłuczenia, zarysowania oraz zabrudzenia. Tradycyjne szkło może być ryzykownym posunięciem w aranżacji kuchni - wysoka temperatura, wilgoć czy kłopotliwe zabrudzenia mogą szybko ostudzić twoją miłość do szkła w aranżacji wnętrz. W tym przypadku dzięki polimerowemu szkle uzyskasz efekt szklanej tafli na frontach kuchennych i jednocześnie pogodzisz względy estetyczne z wytrzymałością.

To jednak nie koniec zalet tego materiału. Fronty kuchenny wykonane z polimerowego szkła REHAU są łączone bezspoinowo z jego krawędzią tzw. obrzeżem. Dodatkowo w miejscu połączenia wykonuję się fazę pod kątem 45 stopni, a to właśnie zapewnia efekt szkła.

Jeszcze więcej funkcjonalności?

Mówi się, że kuchnia to prawdziwe serce domu, które powinno być przyjazne dla wszystkich domowników, w tym też dla dzieci. A jak wiadomo, maluchy zawsze mają swoje własne zdanie, nawet w kwestii aranżacji wnętrz. Nowoczesne rozwiązanie REHAU zapewni Twoim pociechom dowolność artystyczną. Wystarczy, że użyje w tym celu markerów lub kredy, ponieważ ich ślady można łatwością usunąć z powierzchni frontów REHAU. W tak zaaranżowanym pomieszczeniu rodzinne gotowanie nabierze zupełnie nowego sensu!

I co sądzisz o tych rozwiązaniach? Prezentują się świetnie, prawda? Zarówno akryl jak i polimerowe szkło występują w opcji wysokiego połysku oraz matu. Różnorodność kolorów i dekorów sprawi, że bez względu na Twój ulubiony styl z REHAU stworzysz kuchnię marzeń.

Szklany laminat to zatem świetny przepis na zaaranżowanie modnego wnętrza. A jeśli dodamy do tego jeszcze właściwości wytrzymałościowe tych materiałów, przepis na elegancką i funkcjonalną kuchnię gotowy. Z kolei akryl zamiast lakierowanych frontów będzie idealnym sposobem na zaaranżowanie ponadczasowej i pięknej kuchni. To jednak nie koniec zalet tego materiału. Fronty kuchenne wykonane z polimerowego szkła REHAU są łączone bezspoinowo z jego krawędzią tzw. obrzeżem. Dodatkowo w miejscu połączenia wykonuje się fazę pod kątem 45 stopni, a to właśnie zapewnia efekt szkła.

Więcej informacji na: www.rehau.pl/kuchnia