W większości przypadków w naszych domach czy mieszkaniach miejsca na przechowywanie jest ciągle za mało. Co powiesz na rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić dużo przestrzeni, a jednocześnie ukryje dużą ilość przedmiotów? My jesteśmy na TAK! A bohaterem naszego artykułu są żaluzje meblowe. To innowacyjne rozwiązanie to wybawienie dla wszystkich właścicieli niedużych mieszkań i domów oraz gratka dla miłośników nowoczesnych mebli!

Urządzając swoje cztery kąty musimy pamiętać, że każde pomieszczenie powinno być nie tylko ładne, ale i funkcjonalne. Nie jest to proste, zwłaszcza gdy wnętrzom naszego mieszkania zdecydowanie brakuje kilku dodatkowych metrów, a ich wielkość pozostawia wiele do życzenia.

Jak zaoszczędzić nieco cennej przestrzeni? To proste! Wystarczy parę sprytnych sztuczek, które znacznie zwiększą funkcjonalność danego pokoju. Jedną z nich są żaluzje meblowe - nowoczesny sposób na przechowywanie w małych wnętrzach. W ofercie marki REHAU można znaleźć różnorodne modele, które pozwolą na idealne dopasowanie konkretnych rozwiązań do danego pomieszczenia oraz spełnienie naszych indywidualnych potrzeb.

Idealnie dopasowane

Rolety meblowe to nowoczesne rozwiązanie do każdego rodzaju mebli. Zamontowane zamiast tradycyjnych drzwiczek od szafek lub szuflad pozwalają zaoszczędzić wiele miejsca w pomieszczeniu. W przeciwieństwie do zwykłych frontów otwierają się bowiem w dół, w górę lub na bok, a nie w stronę otwierającego. Sprawdzą się więc wszędzie tam, gdzie standardowe drzwi skrzydłowe będą zajmować zbyt wiele przestrzeni lub tam, gdzie z powodu małej ilości miejsca nie będzie możliwe swobodne otwieranie zwykłych drzwiczek.

Rolety meblowe to dobry wybór do wszystkich typów wnętrz: zarówno mieszkalnych, jak i biurowych, ale też do warsztatów, garaży, garderób, kamperów czy do jachtów.

W jakich miejscach najlepiej sprawdzą się żaluzje meblowe?

Żaluzje meblowe to doskonały sposób na przechowywanie rozmaitych sprzętów w małych pomieszczeniach lub w trudno dostępnych miejscach. Świetnie sprawdzą się też wszędzie, gdzie ze względów estetycznych chcemy ukryć rozmaite przedmioty codziennego użytku, ale z drugiej strony lubimy je mieć pod ręką. Będą więc idealnym rozwiązaniem do kuchni. To właśnie tam bardzo często przechowujemy dużą ilość garnków, patelni i innych naczyń, które niekoniecznie chcemy zostawiać na widoku. Żaluzje meblowe pomogą nam zapanować nad optycznym chaosem na kuchennych szafkach czy blacie i lepiej zorganizować kuchenną przestrzeń.

Rolety można zamontować we wszystkich szafkach kuchennych lub jedynie w tych umieszczonych w gorzej dostępnych miejscach - np. w rogu kuchni, nad blatem czy w ciasnych przestrzeniach przy lodówce czy kuchence.

Większe modele sprawdzą się wszędzie, gdzie będziemy chcieli zakryć sporą przestrzeń. Z łatwością przysłonią one półki z talerzami, wnękę w ścianie czy też mini spiżarnię.

Mniejsze zaś to dobry pomysł na zasłonięcie przedmiotów, które pragniemy ukryć w kuchennej przestrzeni, ale zawsze chcemy mieć pod ręką, np. ekspres do kawy, chlebak czy mikrofalówkę. Wówczas wystarczy jeden ruch ręką, aby skorzystać ze sprzętu, który na co dzień pozostaje niewidoczny, a tym samym nie zaburza całej aranżacji.

Jednym ruchem zakryj to co chcesz!

Niewątpliwą zaletą żaluzji meblowych jest nie tylko ich funkcjonalność, ale i niezwykle nowoczesny wygląd. Wyposażone w nie meble nabierają bardzo oryginalnego, unikatowego charakteru, a pomieszczenie, w którym się znajdują - niepowtarzalnego stylu.

W ofercie marki REHAU można znaleźć bardzo szeroką gamę modeli o różnorodnych kształtach, fakturach i kolorach. Dzięki temu możliwość aranżacji z ich wykorzystaniem ogranicza jedynie wyobraźnia użytkownika.

Rolety do mebli można więc dobrać odpowiednio do stylu panującego w danym pomieszczeniu. W aranżacjach utrzymanych w industrialnym lub nowoczesnym klimacie najlepiej sprawdzą się żaluzje w metalicznych odcieniach. Natomiast tam, gdzie przeważa styl rustykalny, boho lub klasyczny pięknie prezentować będą się rolety imitujące drewno.

Wygląd żaluzji meblowych można dopasować też konkretnie do koloru ścian, mebli lub reszty wyposażenia pokoju, tworząc tym samym niepowtarzalne aranżacje. Jeżeli cenisz sobie harmonijny styl możesz wybrać żaluzje w wybranych kolorach frontów REHAU - tym samym całość będzie się idealnie komponowała.

Więcej informacji na: www.rehau.com