Kolory ziemi, naturalne materiały i zwierzęce oraz roślinne motywy, a także żywe kwiaty - to wszystko buduje charakter stylu botanicznego, ale też sprawia, ze urządzone zgodnie z jego założeniami wnętrza tak nas urzekają. Tylko jak do takiej kuchni wybrać AGD? Sprawdź nasze propozycje.

Kolory i motywy w kuchni w stylu botanicznym

W botanicznej kuchni dominują kolory ziemi: beże i brązy, które z reguły przełamuje zieleń. Ta występować może pod różnymi postaciami: kwiatów, farby na ścianie, wykończenia meblowych frontów czy dodatków. Co prawda w kuchni urządzonej w stylu botanicznym powinny pojawić się żywe rośliny, jednak nie każdy z nas ma rękę do kwiatów. W takim wypadku możemy udekorować naszą kuchnię chociażby doniczkami z ziołami albo wprowadzić do niej roślinne motywy. Mogą pojawić się one na przykład na zawieszonym na ścianie plakacie.  

Styl botaniczny - jakie AGD wybrać?

Zieleń świetnie prezentuje się w otoczeniu naturalnych materiałów. Ale nie chodzi tu wyłącznie o drewno. Równie dobrze czuje się bowiem w zestawieniu z miedzią czy stalą. Reguła doskonale sprawdzi się właśnie w odniesieniu do AGD. Urządzenia w bliskiej naturze aranżacji nie powinny jednak wychodzić na pierwszy plan. Idealnym wyborem będą zatem sprzęty do zabudowy o wykończeniu inox. A jeżeli trend eko jest bliski naszemu sercu, nie tylko jeżeli chodzi o wystrój domowych wnętrz, warto poszukać urządzeń do kuchni od polskiego producenta.

Ekologiczne sprzęty do kuchni

Dla podkreślenia naturalnego wymiaru naszej kuchennej stylizacji, możemy zdecydować się na płytę gazową. Polecanym modelem jest tu stalowa płyta polskiej marki Kernau KGH 7522 TCI X FLAT z pięcioma palnikami, w tym palnikiem turbo z podwójnym ogniem.

Jej uzupełnieniem może być piekarnik elektryczny Kernau KBO 1074 PT X ze stalowymi elementami korespondującymi z wykończeniem płyty oraz okap do pełnej zabudowy KBH 08701 X, który - zgodnie z założeniami botanicznego stylu - nie będzie rzucać się w oczy. Polska marka Kernau w swojej ofercie ma również propozycję dla tych, którzy nie wyobrażają sobie kuchni w stylu miejskiej dżungli bez mikrofalówki. Model KFMO 203 G X idealnie wpisze się w ten wnętrzarski trend.

Jeżeli nie chcemy ukrywać lodówki w zabudowie, postawmy na funkcjonalny model z systemem No Frost Kernau KFRC 18162.1 NF IX w kolorze inox.

Strefa zmywania w botanicznej kuchni

Ważnym elementem kuchni jest strefa mokra, na którą składa się zlewozmywak i bateria kuchenna. W tym miejscu może również pojawić się zmywarka. Zgrany duet stworzą: szary zlewozmywak Kernau KGS H 60 1B Grey Metallic ze stalową baterią KWT 20 PO Chrome+Grey. W dużej kuchni bez problemu wygospodarujemy przestrzeń na zmywarkę. Co jednak zrobić, gdy pomieszczenie nie jest pokaźne? Dobrym rozwiązaniem będzie kompaktowa zmywarka o pomniejszonej do 45 cm szerokości, taka jak Kernau KDI 4855 SD, którą dodatkowo cechuje niskie zużycie wody. To świetny patent na to, by połączyć roślinny trend z prawdziwą ekologią!