Czy warto kupić gofrownicę?             

Gofrownica jest niezbędna, jeśli chcemy własnoręcznie wypiekać pyszne gofry. Może to być idealny pomysł na słodkie śniadanie, pyszną przekąskę, czy niesamowite drugie śniadanie. Niestety bez odpowiedniego urządzenia nie ma szans na dobre gofry, dlatego chcąc cieszyć się tym niezwykłym przysmakiem przez cały rok, warto zainwestować w dobrą gofrownicę, która zagwarantuje zawsze chrupiące wafle. Na rynku dostępna jest standardowa gofrownica oraz gofrownica bąbelkowa, która nadaje gofrom specyficzny kształt. Można również kupić urządzenia o różnych kształtach.

Grofrownica moc - jaka powinna być?  

Najważniejszym parametrem podczas wyboru gofrownicy powinna być jej moc. Zbyt niska spowoduje, że gofry nie będą miały odpowiedniej konsystencji. Wynika to z faktu, że gofry powinny zostać dość szybko upieczone, a zbyt niska temperatura lub jej nagłe obniżenie przez grubą warstwą ciasta psuje efekt. Dlatego, aby osiągnąć gofry jak z budki - chrupiące na zewnątrz i puszyste w środku, gofrownica powinna mieć co najmniej 800 W mocy, a najlepiej 1500 W. Oczywiście dostępne są również urządzenia o wyższej mocy: nawet 2000 W.

Na co zwrócić uwagę, wybierając gofrownicę?  

Jak wspomniano wcześniej, gofrownica ma ogromny wpływ na konsystencje wafli, dlatego warto poświęcić chwilę jej odpowiedniemu wyborowi. Najważniejsza jest moc, a na jakie parametry warto jeszcze zwrócić uwagę?

  • Ilość wafli - najpopularniejsza jest gofrownica na 2 gofry, ale dostępne są również modele, które pozwalają upiec 4, a nawet 6 wafli jednocześnie.
  • Kształt - różne urządzenia oferują nietypowe kształty gofrów: serc, koniczyny, czy trójkątów. Niektóre modele mają również wymienne nakładki piekące, umożliwiając przygotowanie różnych kształtów.
  • Wykonanie - najważniejsze, aby gofrownica miała nakładki piekące pokryte nieprzywieralnym materiałem. Sygnalizacja gotowości do pracy - diody, które informują o nagrzaniu urządzenia, czy skończeniu wypiekania.
  • Dodatkowe opcje - np. regulacja temeratury, timer.
  • Rozmiar - w małych kuchniach lepiej sprawdzi się kompaktowa gofrownica, którą można przechowywać w pozycji pionowej.

Gofrownica - jaka najlepsza?  

Wybór najlepszej gofrownicy nie jest wcale łatwy, dlatego przedstawiamy ranking gofrownicy. Znajdują się tu modele z najlepszymi opiniami, które polecane są przez innych użytkowników.  

Gofrownica Dezal 301.4  

Gofrownica Dezal 301.4 to zwycięzca wszystkich rankingów, który stale zbiera dobre opinie właścicieli. Moc 1300 W to gwarancja chrupiących gofrów, a nieprzywierająca powłoka ogranicza ryzyko przypalenia gofrów i ułatwia ich wyciągnięcie. Kompaktowa i lekka obudowa ułatwiają przechowywanie urządzenia nawet w małej kuchni. Dodatkowo ta gofrownica wykonana jest ze stali nierdzewnej, co zapewnia jej długą żywotność i ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Nienagrzewająca się rączka zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkownika, a duża moc zapewnia szybkie wypiekanie nawet dużej ilości gofrów. Ten model kosztuje około 320 zł. 

Gofrownica Lidl SILVERCREST 1200 W

Gofrownica Lidl SILVERCREST to doskonała propozycja, która zapewnia wyjątkowy dobry stosunek ceny do jakości. Moc 1200 W zapewnia pyszne, chrupiące gofry, a nieprzywierająca powłoka ułatwia wyciąganie wafli. Kabel można schować na spodzie urządzenia, co ułatwia jego przechowywanie. Gofrownica posiada również regulację temperatury i lampkę informującą o nagrzaniu się urządzenia. Cena około 60 zł to dodatkowy atut, który sprawia, że ta gofrownica jest dostępna praktycznie dla wszystkich.  

Gofrownica Tefal SW854D16 Snack Collection 4w1  

Gofrownica Tefal SW854D16 Snack Collection 4w1 to propozycja dla osób, które cenią sobie wysoką funkcjonalność. Urządzenie posiada aż 4 zestawy wymiennych płytek do: gofrów, kanapek, panini i ciastek, co umożliwia nie tylko upieczenie pysznych gofrów, ale i podpieczenie lub podgrzanie innych dań. Dodatkowo można osobno dokupić inne płyty m.in. do naleśników, tostów, czy pierożków. Moc 700 W jest wystarczająca, aby gofry wyszły pyszne i chrupiące. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, a niska cena, jak na tę klasę, to tylko około 440 zł.