Wolność kreacji

Fronty bez uchwytów pozwoliły na realizację wymarzonych projektów meblowych. Niezależnie czy jest to kuchnia, sypialnia, garderoba, a może pracownia - rezygnując z uchwytów, możemy skoncentrować się na ciekawej strukturze frontów i nie musimy szukać kompromisów w zakresie niedopasowanych uchwytów. Takie rozwiązanie często wybierane jest do mebli z frontami lakierowanymi na wysoki połysk, w ciekawej okleinie lub z egzotycznego drewna.

Wolne ręce

Rozpakowywanie zakupów, gotowanie, układanie prania, a może karmienie pupila - bezuchwytowe otwieranie szafek przychodzi z pomocą, kiedy mamy zajęte ręce i staje się doskonałym codziennym udogodnieniem.

Czystość i higiena

Fronty bez uchwytów świetnie sprawdzają się w kuchni, szczególnie jeśli po wspaniale spędzonym czasie na rodzinnym pieczeniu ciasteczek nie chcemy spędzić całego wieczoru na wycieraniu uchwytów meblowych. Meble otwierane bez potrzeby pociągnięcia za uchwyt docenią także rodzice artystycznie uzdolnionych dzieci i majsterkowicze. Co więcej, meble bez uchwytów o wiele łatwiej się czyści także z codziennych zabrudzeń oraz kurzu.

Meble bez barier

Otwarcie szafki bez konieczności sięgnięcia i pociągnięcia za uchwyt to także ogromna zaleta w pomieszczeniu, z którego korzystają osoby niepełnosprawne i starsze oraz z ograniczonymi możliwościami chwytnymi.

Bezpieczeństwo

Bezuchwytowe otwieranie szafek to również doskonałe rozwiązanie w domu z małymi dziećmi, które dzięki temu nie będą miały dostępu do ich wnętrza. Brak uchwytów sprawdzi się także w wąskich przestrzeniach (np. korytarze) i zminimalizuje ryzyko zahaczenia o wystający element.

Oszczędność w kosztach i mniej napraw

Wybór mebli bez uchwytów może nawet zaoszczędzić pieniądze. Ciekawe i jakościowe uchwyty nie są najtańsze, a jeden komplet meblowy to nawet kilkanaście akcesoriów. Uchwyty potrafią się psuć, luzować oraz ścierać (zwłaszcza tańsze modele). W takiej konieczności jedynym wyjściem będzie ich wymiana. W przypadku chęci zmiany na nowy model musimy opierać się na takim rozstawie, jaki mieliśmy wcześniej, ponieważ fronty meblowe posiadają już wywiercone otwory. 

Bezuchwytowe otwieranie szafek - jak to działa?

Jak to możliwe, że możemy otwierać meble, które nie mają uchwytu? Sekret tkwi w specjalnych systemach wspomagających. Warto zwrócić uwagę na system Push to Open marki Hettich. Za sprawą tego rozwiązania szafkę można otworzyć za pomocą naciśnięcia dłonią, kolanem, a nawet stopą. Producent oferuje także rozwiązanie z cichym domykiem Push to Open Silent, dzięki czemu nawet po silnym popchnięciu, mebel zamknie się delikatnie i bezgłośnie.

Bezuchwytowe otwieranie szafek sprawdzi się w różnych rozwiązaniach. Można je stosować do dużych frontów, słupków meblowych, spiżarek, a także szuflad. 

Poznaj najnowsze trendy w designie: web.hettich.com/pl-pl/inspiracja/trendy-w-designie