Niebieska kuchnia - klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody

Klasyczny odcień niebieskiego przez Instytut Pantone został wybrany kolorem roku 2020, ale tak naprawdę nasze serca podbił znacznie wcześniej. Po tym, jak zachłysnęliśmy się wielobarwnymi wnętrzami, w domowych aranżacjach na nowo zaczęliśmy szukać harmonii i ukojenia. Niebieski to kolor, który w psychologii odzwierciedla spokój, a do tego kojarzy się z elegancją i ekskluzywnością - nic więc dziwnego, że tak dobrze czujemy się w jego otoczeniu. Wyjątkowy odcień granatu, nazwany niebieskim fiordowym, w kolekcjach mebli Verle Home pojawił się jako nowość już w ubiegłym roku. Jego nazwa nawiązuje do norweskich krajobrazów, które były inspiracją do stworzenia frontów i korpusów o naturalnej, a jednocześnie neutralnej barwie.

Z czym łączyć granat w kuchni?

Specyfika koloru niebieskiego pozwala nam łączyć go z całą paletą barw. Wszystko zależy od efektu, jaki zechcemy uzyskać. W klasycznie urządzonej kuchni niebieski fiordowy pięknie prezentować będzie się z drewnem w jasnym odcieniu. Możecie sprawdzić to na przykładzie kolekcji Verle Cascada 778. Zestawienie niebieskich, frezowanych frontów z blatem w kolorze Dąb Stone i czarnymi uchwytami tworzy niezwykle spójną aranżację.

Granat lubi też złote dodatki - czy to w postaci sprzętów AGD czy elementów dekoracyjnych. Złoto jeszcze mocniej akcentuje eleganckie oblicze niebieskiego, dlatego obie barwy tak doskonale komponują się ze sobą. Jeżeli zaś zależy nam na typowo skandynawskim efekcie, niebieską zabudowę meblową możemy śmiało połączyć z kolorem szarym lub białym.

Różne oblicza niebieskiej kuchni

Na bazie niebieskich mebli możemy urządzać kuchnie w różnych stylach. Wystarczy zastosowanie odpowiednich materiałów, takich jak czerwona cegła, miedź czy stal, by klasyczna niebieska kuchnia z drewnem zyskała nieco bardziej industrialny charakter. Kiedy zaś do wnętrza zaprosimy więcej zieleni – również tej w postaci żywych roślin – uzyskamy aranżację w stylu botanicznym. Wolicie nowoczesne wnętrza? W takim wypadku z całą pewnością do gustu przypadną wam fronty Verle Home Easytouch 966 w odcieniu niebieski fiordowy, o gładkim, matowym wykończeniu.

Meble do kuchni i domu Verle Home

Marka Verle Home to sieć studiów meblowych, która swoim klientom do zaoferowania ma wysokiej klasy meble, ale też praktyczne rozwiązania do kuchni i domu. Korzystając z szerokiej palety wzorów, kolorów i wykończeń, doświadczeni projektanci Verle są w stanie stworzyć zabudowy meblowe na wymiar do każdego pomieszczenia, kreując przy tym aranżację w dowolnie wybranym stylu. Salony Verle Home zlokalizowane są w ponad 20 miastach w Polsce, a w każdym z nich mamy również możliwość zamówienia sprzętów AGD.

Więcej informacji na: www.verle-home.com