Kim jest Tommy Hilfiger?
Amerykański projektant mody urodził się w 1951 roku w irlandzkiej rodzinie katolickiej jako drugi z dziewięciorga rodzeństw. Początki nie zapowiadały się dobrze: po tym jak nie skończył liceum, rodzice wyrzucili go z domu i odtąd musiał sobie radzić sam. Zgodnie z powiedzeniem "złe dobrego początki" Tommy wyciągnął wnioski i wyszedł z tej pierwszej porażki z podniesioną głową.
W wieku 20 lat zajął się sprzedażą detaliczną. Sprowadzał z Nowego Jorku do rodzinnej Elmiry modne w latach 70. jeansy z rozszerzanymi nogawkami, popularnie nazywane dzwonami. Niedługo potem Thomas Hilfiger otworzył swój własny sklep odzieżowy, nazywając go The People’s Place. Wkrótce przeprowadził się ze swoją żoną Susie do centrum Nowego Jorku i rozpoczął pracę jako projektant mody. Miał 25 lat.
Chociaż młody projektant dostał od razu propozycję asystowania m.in. Calvinowi Kleinowi, regularnie odmawiał, by wieku 33 lat podjąć decyzję o założeniu własnej marki odzieżowej "Tommy Hilfiger". Biznes ten szybko zaczął przynosić korzyści i budować mocną pozycję na rynku. Aktualnie projektant ma blisko 2000 sklepów na całym świecie. To dowodzi, że przy determinacji i szczęściu, chłopak pochodzący z robotniczej rodziny może osiągnąć szczyty.
Marka Hilfigera słynie z trzech rozpoznawalnych kolorów: bieli, czerwieni oraz granatu, czyli takich samych jak na amerykańskiej fladze. Barwy te są filarem każdej kolekcji, czy to pod postacią kolorowego logo czy też przez wkomponowanie ich do kolekcji ubrań. Logo to symbol litery "H", która znajduje się w międzynarodowym zbiorze kodów w żegludze - umożliwiają one precyzyjną komunikację niezależnie od języka. Litera "H" oznacza obecność kapitana na pokładzie. Nic dziwnego, że właśnie ten znak pojawił się w logo marki - kolekcje Hilfigera ocierają się bowiem o marynistyczne elementy.
Czym jest marka Officine Gullo?
Officine Gullo jest producentem luksusowych kuchni metalowych, profesjonalnych urządzeń kuchennych i akcesoriów kuchennych. Założona została przez Carmelo Gullo, któremu obecnie towarzyszą trzej synowie: Pietro, Andrea i Matteo. Officine Gullo posiada salony w rodzinnej Florencji, Mediolanie, Londynie, Nowym Jorku, Los Angeles, Szanghaju, Hongkongu, Moskwie, Tel Awiwie, Kapsztadzie i Lagos.
Florencka firma tworzy kuchnie wyłącznie z metali szlachetnych, takich jak mosiądz, miedź i stal, zgodnie z tradycyjnym florenckim rzemiosłem. Luksusowe kuchnie Officine Gullo błyszczą już z daleka dzięki metalowym wykończeniom.
Informacja na stronie www przybliża słowa, które legły u podstaw marki: "Piękno miasta, w którym mamy szczęście mieszkać i pracować, łączy w sobie dwa rdzenie naszej produkcji: tradycję i technologię". Tradycja oznacza ręczne wykonanie kuchni szytych na miarę. W warsztatach Officine Gullo surowce są cięte, składane i kształtowane ręcznie, aby uzyskać prawdziwe dzieła sztuki.
W tym procesie nie ma przemysłowych, wstępnie wykończonych półproduktów. Młotkowanie, polerowanie, niklowanie i chromowanie mosiądzu, efekt antyczny dla stali i malowanie proszkowe konstrukcji odbywa się po ukształtowaniu poszczególnych części. Kolory nie są oparte na standardowym wzorniku. Zamiast tego są przygotowywane zgodnie z życzeniem klienta, czasami w tym samym odcieniu co jego ulubiony samochód lub w identycznym odcieniu jak jego wyposażenie domu, fresk lub ornament. Grawerowanie symboli, emblematów i dekoracji jest inspirowane tradycyjną florencką ikonografią lub wymyślane zgodnie z życzeniem klienta i historią rodziny; personalizacja jest nieograniczona.
Kuchnia Tommy'ego Hilfigera - rzemiosło i technologia
Ze współpracy Officine Gallo z projektantką wnętrz Cindy Rinfret powstał wyjątkowy projekt kuchni w rezydencji Tommy'ego Hilfigera i jego żony Dee. W pomieszczeniu dominuje matowa biel (Lily White) w połączeniu z satynowymi niklowymi wykończeniami. Marmur Calacatta Cremo firmy Antolini pomaga stworzyć jasną przestrzeń.
Centralnym elementem kuchni Tommy'ego Hilfigera jest imponująca strefa do gotowania OG Professional, wyposażona w elektryczną kuchenkę do makaronu, cztery palniki, fryktownicę i piekarnik elektryczny. Elementy te oferują zaawansowaną funkcjonalność, nadając kuchni nowoczesny i wyrafinowany wygląd. Nad strefą do gotowania znajduje się profesjonalny okap w kształcie piramidy, otoczony półkami z satynowego niklu. W tle znajduje się wspaniała marmurowa ściana z satynowym niklowym obramowaniem.
Kuchenne wyspy w rezydencji Tommy'ego Hilfigera
Jednymi z wyróżniających się elementów kuchni są dwie duże wyspy robocze, które podkreślają praktyczność i wszechstronność kuchni. Dzięki dużym blatom roboczym wyspy kuchenne te zapewniają dużo miejsca do przygotowywania wyszukanych potraw lub przyjmowania przyjaciół podczas specjalnych okazji.
Przy pierwszej wyspie, o długości 1,65 metra, stoją hockery. Druga wyspa, o długości ponad 5 metrów, kryje schowki i szuflady. Na końcach tej wyspy znajdują się przeszklone gabloty, które dodają dodatkowego akcentu elegancji.
Kuchnia Hilfiger - przestrzeń i funkcjonalność
Ściany kuchni zostały zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować przestrzeń i jej funkcjonalność. Jedna z nich zawiera spiżarnię ze szklanymi drzwiami, szuflady podblatowe, zmywarkę, zlew, dozownik wina o podwójnej temperaturze, dwudrzwiową lodówkę, szuflady. Druga ściana mieści kolumnę lodówki i kolumnę zamrażarki, miejsce na wino, szafkę, zlew, ekspres do kawy, szufladę chłodniczą, szufladę grzewczą, otwarte witryny i przeszklone szafki.
Ta kuchnia jest wyrazem szlachetnej elegancji. Szczegóły robią różnicę, a niestandardowa kuchnia Tommy'ego Hilfigera jest ich pełna. Każdy element wnętrza to małe arcydzieło designu i rzemiosła.
Wnętrza w rezydencji Tommy'ego Hilfigera
Kuchnia idealnie wpisuje się w resztę rezydencji, tak samo eklektycznej jak ona. Poszczególne pomieszczenia znacznie różnią się od siebie. Pod drewnianym stropem znajduje się elegancki salon ze sztukateriami, postumentami, na których stoją donice, i marmurowym stołem. Jedna z sypialni jest urządzona cała na niebiesko, podczas gdy druga, z widokiem na morze, ma tapetę z motywem drzew.
Jadalnia w rezydencji Tommy'ego Hilfigera została zainspirowana antycznym Rzymem ze ścianami pomalowanymi, niczym freski, w drzewka cytrynowe ujęte w obramowania ze sztukaterii. W saloniku natomiast znajdują się bardzo oryginalne stoliki w kształcie palm, krzesło, którego poręcze mają formę stylizowanych węży oraz zaskakujący stolik kawowy z podstawą z wikliny, która przypomina drapowaną tkaninę.
Oaza rodziny Tommy'ego Hilfigera
Rezydencja Tommy'ego Hilfigera jest zbudowana w stylu włoskim. Parter i piętro mają podcienia wsparte na szeregu kolumn. Z kolei wysunięte dwa boki budynku mają dwuspadowy dach i niski szczyt nad portykiem (fronton). Ta część domu wychodzi na basen i imponujący ogród z wysokimi żywopłotami.
Cała rezydencja otoczona jest palmami. Ukryta wśród zieleni jest cichą oazą dla rodziny Hilfigera, który jest dumnym ojcem sześciorga dzieci. Razem z drugą żoną Dee Ocleppo stworzyli dom, który oszałamia dystynkcją i dobrym smakiem. I który na pewno nie jest nudny, bo wciąż czymś zaskakując.