Najkrótszy przepis na aranżację w stylu loft? Do wyrafinowanej prostoty dodać szczyptę awangardy.

Duża przestrzeń

W przykładowej aranżacji z betonem na ścianach i płytkami w białą cegiełkę wiele elementów nawiązuje do fabrycznych korzeni stylu. Kinkiety przy lustrach przypominają oświetlenie warsztatowe. Podobnie jak oprawy lamp sufitowych i proste szafki-stelaże pod umywalkami. Wielkoformatowe okno sprawia, że wnętrze napełnia się naturalnym światłem.  

Algeo Square - bateria wannowa podtynkowa ścienna

Armatura – oszczędna w formie, ale elegancka – połyskuje chromem. Nad wanną znajduje się ścienna bateria Algeo Square. To model podtynkowy. Na zewnątrz widoczne są prostokątna maskownica, wylewka na 19 cm, rączka natrysku, nieduży ceramiczny przełącznik wanna/natrysk i uchwyt. Wylewka zakończona jest perlatorem napowietrzającym strumień wody, przez co oszczędniej nią gospodarujemy.

Algeo Square - bateria umywalkowa podtynkowa, wylewka 18 cm

Z tej samej serii są podtynkowe baterie umywalkowe – z perlatorami i regulatorami ceramicznymi. Elegancją dorównują im akcesoria łazienkowe z kolekcji Grace: dozowniki na mydło, szklanki, wieszaki na ręczniki. Wyznacznikiem industrialu są też drewniane drzwi przesuwne z metalowymi okuciami. Szczególny klimat wprowadzają czarno-białe grafiki. Surowość ścian przełamano wizualnym ciepłem drewnianej podłogi i obudowy wanny. Przyjemny nastrój zapewniają świece i rośliny. Bo styl przemysłowy nie wyklucza przytulności.

Na małej powierzchni

W stylizacji o szarych kaflach naśladujących beton projektant zrezygnował z wanny na rzecz kabiny prysznicowej z niskim brodzikiem i szklanymi taflami ścianek, dzięki którym niemal niewidoczna strefa natrysku nie zakłóca wrażenia przestronności. Z tego samego powodu sporo tu bieli, która optycznie powiększa wnętrze.

Intrygujący klimat wprowadzają „szafki” z drewna, metalu i szkła, a także efektowne stołki. Jeden z nich, w rudym kolorze, przypomina pień drzewa. Nogi drugiego wyglądają jak korzenie. Dwa kinkiety kojarzą się z reflektorami warsztatowymi. Wyróżnia się ładna, miedziana lampa sufitowa.

Doppio VerdeLine - natrysk przesuwny 3-funkcyjny, bateria natryskowa ścienna Dijon, bateria umywalkowa stojąca Dijon, akcesoria Audrey

Do aranżacji projektant dobrał wysokiej jakości chromowaną armaturę. Składa się na nią natrysk przesuwny Doppio VerdeLine. To model nie tylko oszczędny w formie, lecz także ekonomiczny i ekologiczny. Jego konstrukcja powoduje, że przez rączkę prysznicową o średnicy 10,1 cm standardowo przepływa jedynie 7,l l/min wody na minutę. Dodatkowa funkcja ECO ogranicza wypływ wody do 1,5 l na minutę. Do wyboru mamy trzy rodzaje strumienia: deszcz, masaż, strumień lekki. Rączka posiada system napowietrzania FerroAirIn. System łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean pomaga utrzymać urządzenie w czystości. W zestawie jest chromowana mydelniczka.

Doppio VerdeLine - natrysk przesuwny 3-funkcyjny

Do natrysku dobrano ścienną baterię Dijon wyposażoną w regulator ceramiczny. Z tej samej kolekcji jest stojąca bateria umywalkowa. Do armatury dopasowano minimalistyczne, mocowane do ściany akcesoria z serii Audrey: szklaną mydelniczkę, podwójną szklankę, chromowany uchwyt na papier.