Meble dla nastolatka - na ile starczą? Kiedy warto je zakupić?

Chcąc zakupić meble dla nastolatka należy je kupować z dłuższą perspektywą. Nikt przecież nie ma zamiaru wymieniać ich co kilka lat, tylko raczej powinna być to rzecz na długie lata. Może być nawet tak, że jeżeli nastolatek w przyszłości odejdzie z domu rodzinnego, to meble zostaną z nim. Gdybyśmy mieli odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego, na ile starczą, odpowiedzielibyśmy, że to zależy. Najważniejsze jest to, jak młoda osoba będzie o nie dbać. Przede wszystkim należy robić wszystko, by nie wrzucać ubrań na siłę i nie wypychać szaf wszelkimi niepotrzebnymi rzeczami. 

Może się okazać, że dobre meble będą służyć nawet i kilkadziesiąt lat. Ważne jest też to, jaki rodzaj mebli wybierzemy. Znane są przecież przypadki mebli, które mają po kilkadziesiąt lat, po których nie widać nagryzionego "zęba czasu". Istotnym czynnikiem będzie również to, czy meble dla nastolatka będą nowe czy używane. Wydaje się jednak, że przy dobrej ich konserwacji i dbaniu o zawiasy, uchwyty i pozostałe komponenty, młoda osoba będzie cieszyć się nimi jeszcze przez wiele, wiele lat. 

Ważnym pytaniem jest to, kiedy je zakupić. Czynników jest bardzo wiele. Przede wszystkim ważne jest to, czy mamy na nie pieniądze. Jako że nastolatek przeważnie nie posiada pracy, a być może i nie ma nawet żadnych oszczędności, to najlepiej jest zakupić je wtedy, kiedy rodzice mogą wygospodarować na to odpowiednią kwotę funduszy. Równie ważne jest to, czy stare meble są w dobrym stanie. Jeżeli uważamy, że niekoniecznie, to nowe meble będą jak najbardziej dobrym wyborem. Jeszcze innym powodem dla którego można, a nawet trzeba zakupić meble, to po prostu brak miejsca w starych półkach. Młode osoby mają to do siebie, że zaczynają mieć swoje pasje, kreuje im się gust modowy, więc siłą rzeczy potrzeba więcej półek czy szafek na różne artykuły. Tak więc są to powody, które zdecydowanie wpływają na potrzebę kupienia nowych mebli.

Jak wybrać meble dla nastolatka - lista must have

Temat tego, jak wybrać meble dla nastolatka jest dość ciekawy. Nie ma co ukrywać, że jest to wyzwanie dla rodziców, którzy z jednej strony muszą pozwolić dzieciom wybrać to, co chcą, ale też nie można spełniać każdej zachcianki, bo to nie doprowadzi do niczego dobrego. Meble do pokoju nastolatka powinny przede wszystkim dla niego praktycznie - powinny się tam znaleźć wszystkie rzeczy: książki, ubrania itd. Nie można zapominać, że nie można też kupować mebli młodemu człowiekowi na siłę, które mu się nie podobają. Nastolatek ma bliżej do zostania osobą dorosłą, więc posiada pewien gust i wie co mu się podoba. Dobrze jest zatem zapytać go o zdanie, by w pokoju były rzeczy, które mu się po prostu podobają.

Przy tym wszystkim nie można jednak zapomnieć o tym, że nie można dziecka rozpuszczać i pozwalać na wszelkie potrzeby. Rodzice powinni wyjść z założenia, że trzeba wybrać takie meble, które będą odpowiadać potrzebom dziecka. Nie ma przecież sensu kupowania dwóch szaf, jeżeli dziecko ma raptem kilka kurtek, ponieważ taki mebel będzie bezużyteczny i stał nieużywany. Jeszcze innym zadaniem rodziców jest to, aby wybrać takie meble, które nie będą zajmować wiele przestrzeni, dzięki czemu pomieszczenie nastolatka będzie po prostu dobrze wyglądać. Ostatnim czynnikiem, na który pragniemy zwrócić uwagę to wystrój pomieszczenia. Warto je dopasować do koloru ścian, aby nie było zbyt wiele kontrastów.

Jakie marki warto wziąć pod uwagę wyposażając pokój nastolatka?

Chcąc wyposażyć pokój nastolatka warto wziąć pod uwagę kilka marek, które od lat dostarczają produkty najwyższej jakości. To gwarancja tego, że będą to meble wysokiej klasy i mogą przetrwać nawet kilkadziesiąt, a może i więcej lat. Są to m.in.:

  • Baza Meble
  • Górna Półka
  • Wood Republic
  • Wood Luck Design

Oczywiście, być może będą to produkty, które będą odrobinę droższe od tych, które można znaleźć na rynku, jednak są to marki dbające o klienta. Może się okazać, że meble młodzieżowe na wymiar to idealna opcja. Wyżej wymienione marki jak najbardziej to zapewniają i słyną z tego, że ich produkty są po prostu dobre. Oczywiście, może okazać się, że meble dla młodej osoby dostepne w sieciówkach jak: IKEA, Vox czy Agata będą równie dobrym pomysłem.

Przy okazji wyboru danej marki można nadmienić, że ich składanie również może pozwolić zaangażować nastolatka w roboty domowe, dzięki czemu będzie w przyszłości potrafił robić to samodzielnie. Zachęcamy do tego, bo jest to opcja jak najbardziej właściwa, która rozwija młodego człowieka i sprawia, że będzie musiał się postarać o to, by mieć swoje wymarzone meble.