DVD skutecznie wyparło już chyba magnetowidy, a wraz z cyfrową jakością zapisu na dyskach optycznych pojawiły się nowe możliwości - kino domowe.

Nowoczesne modele to jednak nie tylko możliwość odtwarzania wysokiej jakości filmów z niemal kinowym, przestrzennym dźwiękiem.

SONY BDV-F500 - zestaw kina domowego LG HB45E - zestaw kina domowego PHILIPS AVM SOUNDBAR HTS9140 - zestaw kina domowego
SONY BDV-F500. Zestaw kina domowego, Blu-ray 3D, kolumny 2.1 (przednie i subwoofer), oglądanie na telewizorze materiałów z serwisów internetowych, 1999 zł, SONY
LG HB45E. Zestaw kina domowego, odtwarzacz Blu-ray Full HD, kolumny 2.1 (obrotowe przednie i subwoofer), tuner FM i RDS, podłączenie odtwarzacza iPod, 1999 zł, LG
PHILIPS AVM SOUNDBAR HTS9140. Zestaw kina domowego, amplituner i odtwarzacz Blu-ray Full HD w jednej obudowie, kolumny 2.1, internet TV, WiFi ready, 4159 zł, PHILIPS

Nagrywarki DVD z wbudowanym dyskiem twardym pozwalają zapisywać ulubione programy. Taka nagrywarka daje też możliwość "zatrzymania" nadawanego na żywo programu telewizyjnego, co się przydaje, gdy zadzwoni telefon lub gdy chcemy na chwilę wyjść z pokoju. DVD nie jest już jednak ostatnim krzykiem techniki.

Odtwarzacze i nagrywarki Blue-ray przestają powoli być produktami niszowymi. W porównaniu z DVD, płyty Blu-ray mają przede wszystkim większą pojemność, co pozwala na umieszczanie na nich filmów w wysokiej rozdzielczości (1920x1080). Produkowane są też modele odtwarzające filmy 3D.

Zdaniem eksperta - aranżacja audio do salonu

Bartłomiej Kaziród, Product Manager, Harman Kardon

Wchodząca właśnie na polski rynek seria głośników Harman Kardon Citation to idealna aranżacja audio do salonu, nie tylko pod względem brzmienia, ale i designu. Idealny system kina domowego stworzyć można z wykorzystaniem kolumn Harman Kardon Citation Tower w połączeniu z głośnikami Harman Kardon Citation Surround, soundbarem Harman Kardon Citation Bar oraz subwooferem Harman Kardon Citation Sub. Dzięki takiemu zestawowi uzyskamy potężny dźwięk kina domowego jak i stereo.

Wszystkie głośniki serii Citation to produkty najwyższej klasy. Łączą w sobie innowacyjność w domowej rozrywce audio z wyrafinowanym i pięknym wzornictwem. Wysokiej jakości wełna mieszana wykonana przez markę Kvadrat jest odporna na zabrudzenia i ogień. Wbudowany Asystent Google umożliwia wygodne sterowanie głosem w bezprzewodowym domowym systemie nagłośnienia. Głosu używać można, aby uzyskać odpowiedzi na zadane pytania, odtwarzać muzykę, organizować swój dzień, cieszyć się rozrywką i sterować inteligentnym domem. Ponadto wbudowany Chromecast umożliwia słuchanie ulubionych treści audio, radia internetowego oraz podcastów w wysokiej rozdzielczości.

Dzięki automatycznym aktualizacjom oprogramowania dla nowych funkcji i usług, proponowane opcje muzyczne i głosowe będą zawsze aktualne i najlepsze. Szczególnie okazale prezentują się inteligentne kolumny hi-fi Harman Kardon Citation Tower. Zapewniają wyrafinowany wygląd i dźwięk o koncertowej jakości. W celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa i prywatności mikrofony głośnika można wyłączyć. Wielokolorowe wskaźniki LED informują o aktualnym statusie mikrofonów, a kolorowy ekran dotykowy LCD umożliwia proste zarządzanie i korzystanie z kolumn, które dostępne są w kolorze czarnym i szarym.

Seria Harman Kardon Citation, odkąd się pojawiła, zbiera kolejne laury w dziedzinie designu i technologii. Wśród nich warto wymienić te najbardziej znane: iF Design Award, Red Dot Award czy EISA. To tylko kolejny dowód na to, że produkty Harman Kardon to klasa sama w sobie i rozwiązania premium pod każdym względem.