Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to czas odpoczynku, wyjątkowe chwile spędzone z bliskimi, delektowanie się smakami ulubionych potraw oraz zapachem choinki. Zanim jednak to nastąpi musimy odpowiednio przygotować nasz dom. Obok obowiązkowej choinki oraz ozdobnego wieńca na drzwiach warto przygotować oryginalną aranżację na ścianach salonu, sypialni lub przedpokoju. Z pewnością będzie to wyjątkowa dekoracja wnętrza, która spotęguje świąteczny klimat.

Oczekiwanie na pierwszy śnieg, zapach pierników i dźwięki kolęd z pewnością ułatwi nam kilka elementów wystroju, które wprowadzą świąteczną atmosferę oraz pozwolą cieszyć się pięknym wnętrzem. Możemy dać się ponieść fantazji i przy niewielkim trudzie osiągnąć niezwykły efekt, który zachwyci domowników oraz gości. Przede wszystkim powinniśmy wykorzystać ściany, na których przy użyciu ozdób i samoprzylepnych pasków stworzymy ciekawe oraz niepowtarzalne dekoracje. Korzystając z systemów mocujących oferowanych m.in. przez markę Command nie tylko stabilnie przymocujemy ozdoby, lecz także po okresie świątecznym bezpiecznie i szybko je usuniemy.

Świąteczne wariacje

Nad łóżkiem w sypialni, nad kuchennym stołem czy w salonie - w każdym pomieszczeniu znajdziemy fragment ściany, na którym wykonana subtelna dekoracja świąteczna wprowadzi wyjątkową atmosferę i ozdobi wnętrze. Jednak zamiast zmagać się z gwoździami i młotkiem lub wiertarką, które tylko przysporzą nam dodatkowego bałaganu, warto skorzystać z samoprzylepnych pasków. Z ich pomocą przymocujemy na ścianie srebrne gwiazdki, płatki śniegu, metalowe serduszka lub drewniane zawieszki na choinkę. Wśród ozdób mogą pojawić się także napisy, szyszki czy gałązki choinki lub jemioły. Jeśli któryś z elementów nie będzie dobrze współgrał z resztą ozdób, możemy odkleić pasek mocujący i przenieść go w inne miejsce. Całość w dyskretny sposób podświetlą luźno zawieszone na samoprzylepnych, bezbarwnych haczykach lampki choinkowe. Innym sposobem będzie zastosowanie sznurka lub łańcucha koralików, z których swobodnie będą zwisać ozdoby. Haczyki firmy Command™ są bezbarwne, dzięki czemu nie będą zakłócały wyglądu całej aranżacji. Dzięki łatwemu demontażowi pasków samoprzylepnych nie musimy martwić się o zabrudzenia na ścianach. W zależności od pomieszczenia możemy zmieniać i dostosowywać dekoracje kolorystycznie oraz zgodnie ze stylem wnętrza.

Świąteczne królestwo dziecka

Dzieci uwielbiają święta i wszelkie związane z nimi ozdoby. Dlatego także w ich pokoju trzeba przygotować specjalną aranżację. Na jednej ze ścian może pojawić się Mikołaj gubiący po drodze prezenty, wesołe elfy lub padający śnieg. Spędzając czas razem z dzieckiem, wspólnie stworzycie własnoręczną dekorację na wybranej ścianie, np. specjalną choinkę. Do jej wykonania wykorzystajcie samoprzylepne paski oraz kartonowy szablon drzewka, na którym za pomocą haczyków zawiesicie dodatkowe ozdoby. Możecie także stworzyć choinkę z innych materiałów - bombek, gałązek lub kolorowych świątecznych obrazków. Wystarczy przymocować poszczególne elementy w taki sposób, aby w całości ułożyły się w kształt świątecznego drzewka. Nie zapomnijcie o kolorowych lampeczkach, które będą dodatkowo rozświetlały pokój i wprowadzały klimat. Przy użyciu samoprzylepnych haczyków można stworzyć z lampek choinkowych także świetlną aranżację przy łóżku, np. w postaci gwiazdki, choinki lub prezentu. Po świętach, za sprawą innowacyjnego systemu demontażu pasków samoprzylepnych, wszystkie ozdoby w łatwy i szybki sposób zdejmiemy, pozostawiając ścianę niezniszczoną oraz czystą. 

źródło i zdjęcia: Command