Świeczniki z butelek

Do wykonania bardzo efektownego świecznika wystarczą nam przezroczyste butelki z kapslem, klasyczne świece oraz kilka gałązek igliwia. Należy pamiętać, aby obwód świec odpowiadał wielkości szyjki butelki. Dekoracja ta może wytrzymać bez wody nawet kilka tygodni. Świetnie sprawdzi się jako nowoczesny odpowiednik świecznika adwentowego.

Przezroczyste bombki

Decydując się na taką formę ozdób choinkowych pamiętajmy, aby kupując bombki wybierać te z największym otworem. Dzięki temu umieszczenie w nich zielonych dekoracji (np. eukaliptusa bądź igliwia) nie sprawi nam dodatkowych problemów.

Wieńce Bożonarodzeniowe

Ta forma świątecznej dekoracji w każdym domu może mieć inne miejsce. Niektórzy wieszają wieńce na drzwi, jeszcze inni na ścianę, a część z nas kładzie je na stół. Możliwości jest wiele.

Najmodniejsze wieńce Bożonarodzeniowe są pozbawione dodatkowego koloru. Króluje naturalna zieleń, jutowe sznurki, jasne drewno lub opcja dla "szaleńców" - dodatki z bieli!

Podświetlana gwiazda z patyków

Minimalizm na Święta? Ma swoich zwolenników! Ciekawą propozycją jest gwiazda Betlejemska wykonana z patyków związanych sznurkiem. Całość dopełniają lampki LED o ciepłej barwie.

Drewniana gwiazda z igliwiem

Ta gwiazda to opcja dla zaawansowanych. Stworzyć bowiem taki kształt nie jest łatwo! Ale z pewnością warto. Kto się odważy?

Papierowe gwiazdy

Papierowe gwiazdy to bożonarodzeniowy pewniak już od kilku sezonów. Pasują niemal do każdego wnętrza. Z łatwością można je wykonać samemu, bądź kupić na aukcjach internetowych w korzystnej cenie.

Wisząca dekoracja

W wykonaniu tego typu dekoracji ograniczyć nas może tylko nasza wyobraźnia! Na kawałku patyka zawieszamy jutowy sznurek, który ozdabiamy zielonymi gałązkami, papierowymi gwiazdkami, piórkami, dzierganymi aniołkami i wszystkim co przyjdzie nam do głowy. Tu rządzi kreatywność!

Jak zrobić papierową choinkę origami?

Aby stworzyć choinkową dekorację na stół potrzebujemy kwadratowego kawałka papieru, który składamy dzięki metodzie origami. Wystarczą sprawne palce i odrobina cierpliwości!

Dekoracja w szklanej kopule

Dekoracje zamknięte w szkle mają w sobie niesamowitą magię. Chyba każdy z nas pamięta z dzieciństwa kule ze śniegiem, które były elementem pożądania każdego dziecka. W nowoczesnym wydaniu przezroczystą kopułę możemy wypełnić papierowymi dekoracjami lub drobnymi lampkami LED na baterie.

Minimalistyczna wisząca choinka z patyków

Minimalistyczna wersja choinki w ekologicznym wydaniu to propozycja do wnętrz skandynawskich. Przy odrobinie zaangażowania jesteśmy w stanie wykonać taką dekorację w jeden wieczór. Dobry efekt gwarantowany!

Drewniana girlanda

W sklepach z akcesoriami do ręcznych robótek znajdziemy m.in. drewniane kule, które możemy zawlec na sznurku. Wybierajmy kulki o różnych rozmiarach. Możemy dodać papierowe dekory i...girlanda gotowa!

Świąteczny las w słoiku

Las w słoiku to prawdziwy hit tego sezonu! Możemy go nieco zmodyfikować dodając lampki na baterie, które stworzą w naszym domu świąteczny klimat.

Błyszcząca butelka

Ostatni pomysł na świąteczną dekorację to butelka mieniąca się złotem. Wystarczy pokryć ją odpowiednim klejem i obtoczyć w brokacie. Pięknie zaprezentuje się na świątecznym stole!

zobacz także:
Świąteczne dekoracje z poinsecji - jak zrobić - krok po kroku
Rośliny na Boże Narodzenie
Poinsecja zwana Gwiazdą Betlejemską
Las w słoiku - jak zrobić, gdzie kupić, jakie rośliny wybrać?

 

Zdjęcie otwarciowe: Westwing

Autor
13 najlepszych pomysłów na świąteczne dekoracje!
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....