Jak urządzić wnętrze w stylu shabby chic?

Styl dla romantyczki

Rozświetlone wnętrza w stylu shabby chic umiejętnie łączą styl prowansalski, angielski i rustykalny. Znajdziemy w nich również elementy vintage. Postarzana, bielona podłoga z widocznymi słojami drewna, jasne ściany i pastelowe detale sprawiają, że styl ten jest dedykowany przede wszystkim kobietom.

Meble w stylu shabby chic

Meble w stylu shabby chic postarzane są najczęściej techniką decoupage. Widoczne są na nich przetarcia, pociągnięcia pędzlem, cieniowane przecierki i mieszanki kolorów. Aby uzyskać taki efekt, polecane są w tym celu farby kredowe. Komody, kredensy i serwantki oprócz widocznych cieniowań bardzo często uzupełniane są o liczne ornamenty i bogate zdobienia. Jeśli chodzi o kolorystykę, dominuje przede wszystkim biel oraz ecru.

Dodatki w stylu shabby chic

Stylizowane wnętrza w stylu shabby chic bogate są w kobiece detale, liczne tkaniny takie jak koronka czy len. Motywem przewodnim są delikatne kwiaty, postarzane wazony, ramki, lustra, lampiony i klatki dla ptaków. W aranżacjach tego typu nie obędzie się także bez zdobionych gałek meblowych, ziół w doniczkach, zdobionej porcelany, lekkich firanek i poduszek z falbankami.

Dla kogo przeznaczony jest styl shabby chic?

Styl shabby chic z pewnością pokocha każda delikatna i wrażliwa kobieta, chcąca stworzyć w swoich czterech ścianach klimat sielskiego domku w Prowansji, bądź Toskanii. Dusza romantyczki mile widziana!

Styl shabby chic w pigułce:

  • połączenie stylu prowansalskiego, angielskiego i rustykalnego
  • postarzane meble
  • bielone podłogi
  • sztuka decoupage
  • dodatki w postaci koronek i kwiatów
  • bogaty w detale takie jak: lampiony, klatki dla ptaków, zdobione lustra i ramki
  • dominacja jasnych odcieni: biel, beż, pastele
Autor
Styl shabby chic - jak go stworzyć we wnętrzu?
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....