Dlaczego przyjęliście Panowie zaproszenie od marki Kontakt-Simon, by zostać jej Ambasadorami? Co wyróżnia tę markę na tle innych?
Zostając ambasadorami, mamy okazję promować produkty, które łączą nowoczesność, funkcjonalność i design w oparciu o wieloletnią historię. Ważny jest dla nas prosty, nowoczesny design, pasujący do projektowanych przez nas wnętrz. Produkty Kontakt-Simon stworzone są z wysokiej jakości materiałów zapewniających trwałość i niezawodność. Istotne jest także, że firma cały czas się rozwija, wprowadza nowe produkty dostosowane do oczekiwań najbardziej wymagających klientów. Z marką Kontakt-Simon jesteśmy związani nieprzerwanie od początku naszej działalności, a zaproszenie do programu ambasadorskiego jest dla nas wyróżnieniem i docenieniem dotychczasowej pracy.
Jaka jest misja Panów pracowni i jak określilibyście jej styl?
Misją naszej pracowni jest tworzenie ponadczasowych przestrzeni, które odpowiadają na potrzeby użytkowników, łącząc funkcjonalność z nowoczesnym, estetycznym podejściem. Staramy się za każdym razem jak najlepiej zrozumieć potrzeby klienta, co pozwala nam tworzyć projekty idealnie dopasowane do jego oczekiwań. Stawiamy na minimalizm, prostotę formy oraz dbałość o detale, co pozwala nam tworzyć wnętrza i budynki, które są zarówno piękne, jak
i praktyczne. Nie ulegamy chwilowym modom, dążymy do zachowania unikalnego charakteru realizowanych przestrzeni. Projekty, które tworzymy, są stonowane, ale nie brakuje im charakteru i niuansów.
Pracując w duecie, macie Panowie z góry ustalony podział obowiązków czy kompetencjami dzielicie się na bieżąco?
Współpracując w duecie, staramy się dopasować do zadań, biorąc pod uwagę nasze mocne strony i doświadczenie w danym typie przedsięwzięcia. Każdy z nas realizuje poszczególne projekty od początku do końca, co daje nam pełną kontrolę nad procesem i pozwala na utrzymanie spójności w całym projekcie. Jest to model, który doskonale funkcjonuje od początku naszej działalności. Często jednak podejmujemy wspólne decyzje i wymieniamy się pomysłami na różnych etapach pracy, co pozwala nam tworzyć projekty, które są efektem naszej wspólnej wizji i umiejętności.
Co pomaga Panom w codziennej realizacji zadań?
Kluczowe są dobrze zorganizowany proces pracy, elastyczność, bliska współpraca z klientem i branżystami oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii. Dzięki tym elementom efektywnie zarządzamy czasem, dostosowujemy projekty do potrzeb klientów, a także kontrolujemy detale i wprowadzamy zmiany. Sumienność, drobiazgowość oraz dokładność w codziennym życiu zawodowym, ale także prywatnym pozwala zapanować nad zapełnionym kalendarzem i harmonogramem prowadzonych projektów.
Co jest dla Panów źródłem inspiracji? Codziennych i zawodowych zachwytów?
Źródłem inspiracji w realizowanych przez nas projektach są przede wszystkim ludzie i ich potrzeby – to one stanowią punkt wyjścia do tworzenia przestrzeni, które mają być funkcjonalne, ale także estetyczne i pełne charakteru. Zajmujemy się zarówno wnętrzami komercyjnymi, jak i prywatnymi, co pozwala nam zbliżyć się do różnych aspektów życia i pracy, zrozumieć, jakie emocje i potrzeby kryją się za każdym wyzwaniem. Inspiruje nas interakcja z Klientem, jego pasje, sposób życia i oczekiwania, ponieważ to one w dużej mierze nadają finalny kształt projektom. Zawodowe zachwyty pojawiają się, gdy widzimy, jak nasze pomysły przekształcają się w rzeczywistość – moment, w którym projekt nabiera życia i staje się przestrzenią, z której ludzie naprawdę korzystają i czerpią przyjemność. To również wrażenie, które mamy, widząc, jak małe detale, dobrze dobrane materiały, subtelne zmiany, mogą wpłynąć na całą przestrzeń, poprawiając komfort jej użytkowania.
Jaki projekt chcielibyście Panowie zrealizować? Co jest wyzwaniem, do którego realizacji dążycie?
Bez wątpienia takim wyzwaniem jest tworzenie przestrzeni, które mają głęboki sens i są trwałe. Zależy nam na tym, aby nasze projekty nie były tylko chwilową modą, ale miały wartość, która przetrwa pokolenia. Celem jest nie tylko projektowanie estetycznie, ale także wdrażanie rozwiązań, które odpowiadają na aktualne potrzeby i problemy. Przyszłość
architektury widzimy jako integrację innowacyjnych technologii z potrzebami człowieka.