MS-118 - elegancja w połączeniu z funkcjonalnością

Pierwszą z nich jest wyjątkowa konstrukcja oznaczona jako MS-118. To schody policzkowe z podstopnicami, które z pewnością przyciągną uwagę każdego, kto przekroczy próg tego wnętrza. Co sprawia, że są one tak niezwykłe?

Konstrukcja tych schodów została wykonana z połączenia drewna bodo i dębu, które następnie zostały pomalowane na biało. To zestawienie nadaje schodom solidności i elegancji. Szerokie stopnie dają poczucie stabilności, a podstopnice dodają całości przytulnego charakteru. Balustrada w postaci dwóch wstęg finezyjnie wijących się na początku schodów dodaje lekkości i dynamiki całej konstrukcji.

Jednym z najbardziej intrygujących elementów tych schodów jest ich ukryta konstrukcja, która sprawia, że stopnie od spodu są niewidoczne dzięki specjalnej zabudowie. To nie tylko dodaje estetyki, ale także ułatwia utrzymanie czystości. Dodatkowo, podłoga imitująca pierwszy stopień daje wrażenie optycznego powiększenia całej realizacji.

Kasztanowe stopnie, z żyłami ciemnego brązu, w połączeniu z białymi podstopnicami, tworzą harmonijną kolorystykę. Drewno bodo i dąb malowane na biało wyglądają nie tylko szykownie, ale także zapewniają trwałość schodom, gwarantując komfort użytkowania na wiele lat. Te schody to nie tylko praktyczna konstrukcja, ale także dekoracja sama w sobie, która nadaje wnętrzu ciepła i elegancji.

MS-119 - nowoczesność i funkcjonalność

Kolejną nietypową realizacją są schody oznaczone jako MS-119. To samonośna konstrukcja stopień-podstopień ZETA, które świetnie pasują do nowoczesnych koncepcji aranżacyjnych.

Schody te wykonane są z jesionu, co sprawia, że są twarde, mocne i odporne na uszkodzenia. Ich prosty i elegancki design sprawdzi się zarówno w przytulnych, pełnych historii wnętrzach, jak i w minimalistycznych przestrzeniach. Jesionowa kolorystyka nadaje wnętrzu lekkości i świeżości.

Co wyróżnia te schody to balustrada składająca się z szklanych paneli i drewnianej poręczy. To połączenie nadaje całości nowoczesny wygląd i lekkość. 

MS-121 - nowoczesność w połączeniu z tradycją

Ostatnią nietypową realizacją, są schody oznaczone jako MS-121. To samonośna konstrukcja z podstopnicami, która idealnie wpisuje się w nowoczesne koncepcje aranżacyjne.

Schody te wykonane są z drewna dębowego, zarówno belki, jak i podstopnice są malowane na biało z widoczną strukturą drewna. Stopnie posiadają wystające noski pokryte jasną patyną, co nie tylko pięknie się prezentuje, ale także jest praktycznym zabiegiem wykończeniowym. Całość prezentuje się lekko i naturalnie.

Balustrada składa się z drewnianej poręczy i stalowych linek, co nadaje schodom jeszcze większej lekkości. To połączenie materiałów gwarantuje zarówno estetykę, jak i bezpieczeństwo użytkowania.

Schody to nie tylko element łączący różne piętra w domu, to także ważny element aranżacji wnętrza. Nietypowe realizacje, takie jak MS-118, MS-119 i MS-121, pokazują, jak schody mogą zmieniać charakter wnętrza, nadając mu elegancji, nowoczesności lub połączenia tradycji z nowoczesnością. Przy wyborze schodów warto więc zastanowić się nie tylko nad ich funkcjonalnością, ale także nad ich estetyką i wpływem na całe wnętrze.

Więcej informacji na: www.marchewka.pl