Bardzo często rolę garderoby pełni sypialnia. Wydzielamy w niej zwykle strefę, w której stoją duże szafy ubraniowe. Aranżacja takiej przestrzeni nie jest łatwa, bowiem każdy element sypialni musi do siebie pasować.

Najprościej kupić gotowy zestaw mebli do sypialni, składający się z łóżka, szafek nocnych, szafy i komody. Jednak raz zaplanowaną przestrzeń, w której stoją duże meble z jednej kolekcji, trudno będzie w przyszłości uzupełnić o dodatkowe elementy.

   
Kolekcja drewnianych mebli do sypialni Vento zrobiona z drewna bukowego, do wyboru kilka rodzajów nóżek i zagłówków, które można zestawiać w dowolnej kombinacji, BEDS.PL, łóżko od 1065 zł, komoda wysoka 1890 zł, komoda niska 1920 zł   Kolekcja mebli do sypialni Kokeshi inspirowana kulturą japońską. Fronty są wykończone bambusem. Pojemne szafy, pełnią funkcję garderoby, MEBLE VOX, łóżko 949 zł, szafka 399 zł, szafa 3-drzwiowa 2399 zł, komoda 1399 zł   Kolekcja mebli do sypialni Marocco dla wielbicieli klasyki, zrobiona ze szlachetnych materiałów ramy są dębowe, a fronty wybarwione na głęboki, mahoniowy kolor, BLACK RED WHITE, łóżko 799 zł, szafka nocna 239 zł, szafa 1999 zł

Bądźmy więc przewidujący. Nie rezygnujmy zbyt łatwo z komody, w której wygodnie można przechowywać pościel czy drobne części garderoby. Pamiętajmy też o szafkach nocnych, które pomogą zapanować nad podręcznymi drobiazgami, takimi jak książki, chusteczki czy okulary.

   
Komoda Scene zrobiona z lakierowanego drewna i metalu, wym.: 252 x 44,8 x 80 zł, Arco, SHOWROOM STORE, 13650 zł   Komoda z kolekcji Futuro z czterema szufladami i dwiema szafkami, zrobiona z jesionu, kolor Fresato, wym.: 47 x 220 x 75 cm, ALMI DÉCOR, 16990 zł   Komoda Inlay wykończona mozaiką - układanka kwadratów, prostokątów i trapezów jest złożona z następujących na przemian sześciu różnych naturalnych kolorów dębu, projekt Front, Porro, LAB, 21366 zł

By wiedzieć, w ilu szafach "się zmieścimy", trzeba znać kilka liczb. Pamiętajmy, że jedna osoba potrzebuje szafy o szerokości ok. 140 cm. Sporo miejsca zajmują płaszcze i sukienki, które wymagają przestrzeni o wysokości od 150 do 180 cm (co powoduje, że szafa będzie uboższa o co najmniej jedną półkę). Mniej kłopotu sprawiają koszule i marynarki, którym wystarczy wysokość od 100 do 135 cm. Niezależnie od długości ubrań na 1m drążka zmieści się ok. 10 wieszaków.

I jak Wam wyszło podsumowanie?

Zanim kupisz

  • Nie unikaj gotowych zestawów meblowych, dzięki nim łatwiej skomponujesz spójną sypialnię,

  • Bądź przewidujący i dobrze zaplanuj liczbę mebli; jeśli jednak jest to zbyt trudne, postaw na kolekcję, do której dokupisz elementy nawet po kilku latach.