Mieszkanie pod skosem... Jedni marzą o takim rozwiązaniu, inni uważają, że poddasze to nie jest komfortowe miejsce. Trudno jednak odmówić uroku pokojom ze skośnym sufitem i oknami połaciowymi, z których często rozpościera się widok wprost na niebo... Najważniejsze, by sprytnie zagospodarować przestrzeń, wykorzystać jej atuty i wybrać okna, które dobrze doświetlą wnętrza.

miejsce do nauki na poddaszu Dekoria Przestronne poddasze loft na poddaszu

Nauka w świetle
Jeśli okna są zamontowane tuż nad najniższą ścianą w pokoju dziecka, warto właśnie pod nimi ustawić biurko.
Dobrze oświetlone miejsce do nauki, urządzone jasnymi meblami ma szanse stać się ulubionym kącikiem nie tylko do odrabiania lekcji. Fot. Dekoria.pl

W roli głównej
Przestronne poddasze to idealne miejsce do urządzenia przytulnego loftu z kroplą industrialnego designu. Tutaj takimi akcentami są oryginalny wiszący kominek oraz ściana z cegły pomalowana na biało. Na jej tle dobrze prezentuje się proste drewniane łoże marki Gacca.
Jeśli konstrukcja dachu nie jest zasłonięta, warto ją podkreślić, aby stanowiła dekorację wnętrza - na przykład malując deski na ciemny kolor, a belki konstrukcyjne na biało. W końcu gdyby nie skosy, nie byłoby to poddasze, niech więc sufi t gra pierwsze skrzypce. Fot. Gacca

system półek i szuflad Legno firmy Raumplus Drewniane okno obrotowe GLL firmy Velux

Kredens nietypowo
Jadalnia na podddaszu stała się wygodniejsza i funkcjonalna dzięki bardzo dużemu "kredensowi". Wnękę zabudowano systemem półek i szuflad Legno firmy Raumplus.
Mieści się tu zastawa stołowa, sztućce, naczynia, szkło. Elegancji całej zabuwowie dodają odpowiednio dobrane drzwi przesuwane z białego szkła lacobel model S800. Fot. Raumplus.

Co do centymetra...
...została wykorzystana przestrzeń pod skosem w pokoju chłopca. Łóżko na piętrze, siedzisko niczym w kajucie, schowki, zakamarki. Drewniane okno obrotowe GLL firmy Velux ma bezpieczną klejoną szybę.
Górnym systemem otwierania idealne sprawdzi się w pokoju ucznia, ale małe dziecko nie dosięgnie do uchwytu. Dzięki technologii ThermoTechnologyTM okno jest bardzo ciepłe. Latem markiza MHL i roleta zaciemniająca DKL zapewnią komfort nawet w największe upały. Fot. Velux

Garderoba na poddaszu pod skosem Drewniane okna obrotowe Velux GZL na poddaszu

Garderoba pod skosem
Część pokoju o pełnej wysokości została zagospodarowana jako garderoba z drążkami na ubrania wiszące. Natomiast ściana pod skosem dachu jest zabudowana półkami z systemu Legno firmy Raumplus, których układ i rodzaj wykończenia jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb.
Drzwi przesuwane model S3000 są dostosowane do skosu. Otwarte chowają się w ściance z płyty g-k. Fot. Raumplus

Na wymiar
Poddasze jak żadne inne miejsce lubi meble robione na zamówienie. Długi blat wykonany z lakierowanej płyty meblowej świetnie wkomponowuje się w skośną ścianę.
Drewniane okna obrotowe Velux GZL z górnym systemem otwierania idealne się sprawdzą w pokoju do pracy, bo wpuszczają znacznie więcej światła dziennego dzięki dużej szybie (jest nawet o 10% większa niż w poprzednich modelach).
Rolety plisowane FHL ochronią przed ostrym słońcem. Wydajna wentylacja z filtrem powietrza zintegrowana z uchwytem zapewni świeże powietrze, nawet gdy okno będzie zamknięte. Fot. Velux.

Okna Velux w rozmiarze XXL na poddaszu
Z widokiem
Jeśli pokój na poddaszu jest duży, można pozwolić sobie na zamontowanie okien w rozmiarze XXL. Dzięki nim pomieszczenie stanie się jasne i zyska piękny widok na zewnątrz. Takie okna w wersji klapowo-obrotowej GPL oferuje firma Velux. Ich zaletą jest m.in. duży kąt otwarcia - można odchylić je bezstopniowo na górnych zawiasach nawet do kąta 45 stopni. Dodatkowo dzięki zastosowaniu technologii ThermoTechnologyTM są bardzo ciepłe. Fot. Velux