Sypialnia to miejsce sprzyjające wyciszeniu i zrelaksowaniu. To wnętrze, które ma służyć regeneracji sił podczas snu, dlatego jego aranżacja musi być zaplanowana. Sypialnia przeznaczona dla dwojga powinna uwzględniać gusta obydwu osób, aby czuły się w niej swobodnie i mogły w równym stopniu zregenerować siły. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie w sypialni łagodnych i stonowanych kolorów niezależnie od tego, w jakiej estetyce jest urządzona.

Sypialnia w stylu skandynawskim

W sypialni w stylu skandynawskim dobrze sprawdzą się łóżka wykonane z drewna, może to być sam stelaż pomalowany na biało. Jasne kolory wprowadzą do sypialni więcej światła i pozytywnej energii. Bardzo ważny jest odpowiedniej wielkości materac dla par, który nie powinien być mniejszy niż 140x200 cm. Jeśli wielkość sypialni na to pozwala, warto zdecydować się na większy model, ponieważ największy wpływ na komfortowy sen ma komfortowy materac dopasowujący się do ciała. W stylu skandynawskim doskonale odnajdą się inne meble, takie jak szafka nocna czy komoda również wykonane z drewna. Można także zastosować naturalne tkaniny jak len i bawełna do dekoracji okien i łóżka.

Sypialnia w stylu boho

Ważnym elementem stylu boho będzie ręcznie pleciona makrama zawieszona nad łóżkiem. Doskonale będą się komponować różnego rodzaju rattanowe meble i dodatki, może to być np. rattanowy fotel na delikatnych nóżkach. Komfort snu zapewni materac przepuszczający powietrze i wchłaniający wilgoć. Duży wybór takich produktów można znaleźć na stronie renomowanego producenta marki Hilding Anders: hilding.pl/produkt/materace-hybrydowe/hilding-dance/W sypialni w stylu boho nie może zabraknąć dodatków wykonanych z naturalnych materiałów, wikliny, rattanu, bambusa lub trawy morskiej. W koszyczkach jutowych albo wiszących wykonanych z wikliny doskonale będą się komponować różnorodne rośliny doniczkowe, które są nieodzowną częścią takiej aranżacji.

Sypialnia w stylu loftowym i minimalistycznym

Sypialnia w stylu loftowym jest przeznaczona dla osób, które dobrze czują się w nowoczesnych otwartych przestrzeniach. Stonowane kolory, chropowate faktury  i surowe materiały umożliwiają stworzenie wyjątkowego i oryginalnego wnętrza. W takiej aranżacji nie ma miejsca na zbędne dodatki i bibeloty. W surowym klimacie takiego wnętrza dobrze sprawdzi się metalowe łóżko na tle betonowej ściany. Aby ocieplić wnętrze, warto zastosować kilka większych i mniejszych ozdobnych poduszek. Charakterystyczne dla sypialni w stylu loftowym są duże okna wpuszczające jak najwięcej promieni słonecznych, które są osłaniane tylko na noc roletami bądź zasłonami. Aby przełamać surowy i przemysłowy charakter wnętrza, można zastosować tkaniny jak np. miękką i przytulną narzutę na łóżko oraz roślinność.

Dobrze zaprojektowana sypialnia w stylu minimalistycznym wyjątkowo sprzyja odprężeniu i spędzeniu przyjemnych chwil w łóżku. W nowocześnie zaaranżowanej sypialni w takiej aranżacji wystarczy wygodne łóżko, szafka nocna i jakaś prosta forma oświetlenia. Czysta i uporządkowana sypialnia skłania do odpoczynku i umożliwia naturalne uspokojenie myśli. Dobierając materiały i tekstury mebli, trzeba pamiętać, aby były pozbawione dodatkowych wzorów i nadruków. Kolorem sypialni, którą cechuje minimalizm, jest biel symbolizująca czystość i umiar.

ARTYKUŁ PARTNERA