Materac idealny dla alergika

Właściwie dobrany materac to podstawa komfortowego snu. Odpowiednia twardość i elastyczność to tylko niektóre z warunków, jakie powinien spełniać. Ten przeznaczony dla osób o skłonnościach do alergii musi dodatkowo odznaczać się optymalną wentylacją, a materiały, z jakich został wykonany, winny być w stu procentach antyalergiczne. Ważne, by materac dla alergika był przebadany pod kątem szkodliwych substancji, mających negatywny wpływ zdrowotny. Atesty i certyfikaty świadczące o najwyżej jakości i bezpieczeństwie produktów tekstylnych i włókienniczych to coś, na co zdecydowanie warto zwrócić uwagę podczas urządzania Twojej sypialni.

Na rynku istnieje obecnie szereg rodzajów materacy ze względu na tworzące je komponenty i tworzywa. Bez względu na to, czy będzie to materac piankowy, sprężynowy czy hybrydowy istotna jest dostępność rozmiarowa. Obecnie produkty te są dostępne w różnych rozmiarach, dostosowanych do łóżek pojedynczych (materace 80 x 200) i podwójnych. Łóżka pojedyncze charakteryzują się mniej standardowymi wymiarami niż łóżka podwójne, jednak producenci materacy coraz częściej wychodzą naprzeciw potrzebom konsumentów, tak by rozmiar produktu nie stanowił problemu przy jego wyborze (więcej na www.sennamaterace.pl/108-materace-90x200). Szeroki wybór materacy spełniających te i inne wymagania oferuje marka Hilding, której wyroby charakteryzują się wysoką funkcjonalnością, komfortem i bezpieczeństwem (szczegóły na www.sennamaterace.pl/20-materace-nawierzchniowe). 

Kolejnym istotnym elementem, o którym warto pamiętać przy urządzaniu sypialni jest wybór odpowiedniego ochraniacza na Twój materac, który nie tylko zabezpieczy go przed zużyciem, ale przede wszystkim będzie dopełniał jego właściwości. Antyalergiczny pokrowiec, będący doskonałą barierą dla bakterii i grzybów również znajdziesz wśród produktów marki Hilding.

Bezpieczne poduszki i kołdry

Pościel jest środowiskiem sprzyjającym namnażaniu się roztoczy i gromadzeniu kurzu. Postaw więc na poduszki i kołdry wykonane z antyalergicznych, atestowanych materiałów o organicznym pochodzeniu. Naturalne tkaniny takie jak między innymi len, bawełna czy coraz bardziej popularna tkanina bambusowa to wybór dla Ciebie. Powinny być to produkty łatwe w utrzymaniu w czystości, dzięki zdejmowanym pokrowcom, nadającym się do prania w wysokiej temperaturze, w której ginie większość bakterii i drobnoustrojów. Nie zapominaj o istotnym w przypadku poduszek podparciu i właściwościach prozdrowotnych. To one zadbają o Twoje odprężenie podczas snu. 

Higiena przede wszystkim

Urządzając sypialnię dla alergika, pamiętaj o tych elementach wystroju, które gromadzą kurz i stwarzają okazję do rozwoju bakterii, grzybów i roztoczy. Jak już wspomniano należą do nich dywany, zasłony, meble tapicerowane i maskotki. Jeśli ich posiadanie w sypialni nie jest konieczne, warto z nich zrezygnować. Jeżeli nie możesz oprzeć się puszystemu dywanowi, na którym postawisz stopy po wstaniu z łóżka czy potrzebujesz zasłon lub rolet, żeby odpowiednio zaciemnić pomieszczenie, wybieraj te nadające się do prania, wykonane z materiałów o charakterze antystatycznym i antyalergicznym. Pamiętaj o regularnym praniu pościeli, dywanów czy zasłon.

Jeśli Twoja pralka posiada program przeznaczony dla alergików, korzystaj z niego za każdym razem, gdy pierzesz pościel. Zadbaj o codzienne wietrzenie pomieszczenia, w którym śpisz i regularnie myj okna. Czystość jest wrogiem alergenów. Dbając o nią i otaczając się bezpiecznymi tkaninami, zniwelujesz ryzyko powstawania alergenów i w znaczący sposób wpłyniesz na zmniejszenie się Twoich dolegliwości uczuleniowych. 

ARTYKUŁ PARTNERA