Typy toaletek - wiszące, stojące czy z biurkiem?

Choć jest to mebel na tyle charakterystyczny, że wystarczy jedno spojrzenie, aby wiedzieć, że ma się do czynienia z toaletką, przed zakupem okazuje się, że można je podzielić na wiele kategorii pod różnym względem. Jeśli chodzi o styl w dzisiejszych czasach wyróżniają się przede wszystkim toaletki w stylu vintage, minimalistycznym, industrialnym czy w stylu Hollywood, który kojarzy się z garderobami wielkich gwiazd z lat pięćdziesiątych.

Toaletki do sypialni mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów, chociaż prym wiodą od lat toaletki drewniane, lustrzane oraz ze szklanym blatem. Najpowszechniejszy podział został jednak dokonany ze względu na formę tych mebli, a mianowicie wersję wiszącą, stojącą lub wyposażoną w biurko.

Toaletka wisząca stanowi rodzaj półki z szufladą, która jest zawieszona pod lustrem, a nad krzesełkiem i sprawdzi się świetnie w przypadku mniejszych pomieszczeń, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca, a krzesło zawsze można usunąć, kiedy nie jest używana.

Toaletka stojąca to niewielki stoliczek z krzesłem, na którym znajduje się lustro. W podręcznych szufladach można schować najczęściej używane przybory i kosmetyki. Z kolei toaletki z biurkiem bywają tymi najbardziej gustownymi, ale też są najbardziej masywne i najlepiej sprawdzają się w przestronnych sypialniach. 

Gdzie postawić toaletkę - dlaczego sypialnia to najlepsze miejsce?

Dla pań dbających o zdrowie i urodę wybór sypialni na miejsce, w którym postawią toaletkę jest zupełnie oczywisty. To możliwość, aby zaraz po przebudzeniu się uczesać włosy i wykonać kilka rutynowych zabiegów takich, jak oczyszczanie twarzy czy aplikacja ulubionego kremu na dzień. To również idealne miejsce na wykonywanie codziennego makijażu.

Toaletki najczęściej ustawiane są w pobliżu okna, a zwłaszcza wtedy, kiedy brak sztucznego oświetlenia zastępuje światło dzienne. Urządzenie własnego kącika w sypialni sprawia, że można codziennie poświęcić chwilę w trosce o własną urodę, nie zajmując łazienki, z której korzystają również inni domownicy. Dodatkowym walorem toaletki w sypialni są, oczywiście, względy estetyczne. Gustowny mebel w pomieszczeniu, w którym zwykle znajdują się tylko łóżko, szafa czy komoda, zapewni mu więcej elegancji i szyku.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oświetlenie do toaletki?

Toaletka to mebel, przy którym kobiety mogą zadbać o swoją fryzurę i makijaż. Właśnie ze względu na make up oświetlenie toaletki jest bardzo ważną kwestią. Popularne w wielu pomieszczeniach światło żółte, co prawda, nadaje im więcej przytulności, ale też sprytnie przekłamuje kolory. Makijaż w świetle żółtym zdaje się być o wiele delikatniejszy niż rzeczywiście jest, a dopiero w naturalnym świetle zastanym często okazuje się, że kolory cieni są zbyt intensywne, a na policzkach pojawiło się zbyt wiele różu lub bronzera. Dlatego tak ważne jest, aby oświetlenie toaletki stanowiło światło białe, a więc najbardziej zbliżone do naturalnego.

Poza wyborem chłodnego światła, warto zdecydować się na popularne w gwiazdorskich garderobach lampki okalające lustro. Dzięki temu światło rozprasza się na twarzy równomiernie, a twarz wygląda naturalnie. Wiele kobiet decyduje się na lampki stojące przy toaletce lub na niej. Jest to o tyle praktyczne rozwiązanie, że można z nich korzystać również w innych miejscach i znajdą uniwersalne zastosowanie. Ich minusem jest jednak kierunkowe rozproszenie światła, przez co na twarzy pojawiają się nienaturalne cienie i o wiele trudniej jest wykonać perfekcyjny makijaż.

Toaletka dla dziewczynki - czy warto kupić toaletkę do pokoju dziecka?

Przychodzi taki moment, kiedy większość małych dziewczynek przeżywa swoje pierwsze fascynacje gwiazdami muzyki i celebrytkami, a w związku z tym przykłada coraz większą uwagę do własnego wyglądu. Maluchy mają wówczas w zwyczaju testowanie pierwszych kosmetyków, a także eksperymentowanie z fryzurami.

Toaletka w pokoju dziewczynki może okazać się tym kącikiem, w którym będą powstawały kreatywne stylizacje do występów dla rodziny, a także różne fryzurki na mniejsze i większe wyjścia. Dzięki temu małe damy mogą nauczyć się dbać o schludny wygląd i samodzielnie przygotowywać się na różne okazje. Toaletka będzie również ważnym atrybutem w prawdziwie dziewczęcym pokoju dbającej o siebie dziewczynki.