Mała sypialnia wcale nie musi być niewygodna i niepraktyczna. Można wykorzystać kilka prostych sposobów, aby przestrzeń prezentowała się ciekawiej i była optycznie powiększona. Najważniejszy jest wybór właściwego koloru na ściany. Szary jest jak najbardziej trafnym rozwiązaniem w takiej sytuacji.

Barwa jest jasna i czysta, co  sprawia, że pokój będzie się wydawał przestronniejszy. W zestawieniu z jasnymi meblami, można uzyskać naprawdę ciekawe rozwiązanie. Aby efekt był dodatkowo atrakcyjny wizualnie, można eksperymentować z różnymi odcieniami szarości. Na ścianach lepiej będą się prezentowały te jasne, natomiast wszelkie dodatki można wybrać w nieco ciemniejszych kolorach. 

Dodatki do sypialni 

Aby mała sypialnia w odcieniach szarości prezentowała się przestronnie, można zastosować kilka prostych trików. Świetnie sprawdzą się lustra. Można wybrać większe modele i powiesić na ścianie. Lustra świetnie odbijają światło i sprawiają, że nawet bardzo małe pomieszczenia wygląda na większe. Ciekawą alternatywą są także lustrzane drzwi do garderoby. Dobrze dobrane mogą wprowadzić do wnętrza styl glamour lub boho. 

Tapeta w małej sypialni - czy to dobry pomysł?

Jeśli ktoś lubi bardziej wzorzyste ściany, nawet w małej sypialni może ozdobić tapetami. W ten sposób po pierwsze można zakryć różne niedoskonałości na ścianie, które są efektem np. stanu budynku czy pozostałościami po gwoździach, na których były zawieszone obrazy czy plakaty.

Ponadto tapeta nada pomieszczeniu pewnej oryginalności i niepowtarzalnego charakteru. Należy jednak pamiętać, aby w małych pomieszczeniach stosować jasne tapety i nie umieszczać je na więcej niż jednej ścianie, aby nie uzyskać zupełnie przeciwnego efektu. Jeśli w danym pokoju jest niski sufit, można wybrać tapetę, która jest ozdobiona pionowymi, szarymi paskami. Jest to sposób, aby nadać pomieszczeniu głębi. Można także wybrać nowoczesną fototapetę, która będzie się prezentowała naprawdę ciekawie. 

Łóżko w małej sypialni 

Oczywiście planując aranżacje sypialni, należy zastanowić się, gdzie będzie ustawione łóżko. W mniejszych pomieszczeniach może być to dość problematyczna kwestia. W przypadku łoża małżeńskiego, warto w miarę możliwości spróbować ułożyć mebel w taki sposób, aby z jednej i drugiej strony było do niego swobodne dojście. Powinno być ono także umieszczone w odpowiedniej odległości od drzwi oraz mebli, aby można było wygodnie z wszystkiego korzystać. Łóżkiem nie powinno się także zasłaniać kaloryfera ani żadnych gniazdek. W szarej sypialni można wybrać łóżko o metalowej ramie. Będzie ono świetnie pasowało pod względem kolorystycznym. 

Oczywiście najważniejsze jest dobranie odpowiedniego materaca. Na stronie: https://sleepinghouse.pl/ dostępny jest szeroki wybór materacy marki Hilding. Są one wykonane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu zapewniają, że wygodę i komfort kręgosłupa. W sklepie dostępne są nowoczesne materace piankowe, sprężynowe, lateksowe oraz hybrydowe.

Każdy model zalecany jest przez specjalistów z zakresu fizjoterapii. Materace pozwalają pozbyć się uciążliwego bólu kręgosłupa, barku i ramion, a także rozluźniają i ułatwiają wypoczynek. Spędzając noc na materacu marki Hilding, można niemal od razu zauważyć różnice między nim, a produktem z pierwszego lepszego sklepu. Materac należy dobrać do wzrostu, wagi, stanu zdrowia, a także indywidualnych preferencji. Dla par idealny będzie materac 140 x 200

Nawet mała sypialnia może być praktyczna i wygodna. Aby optycznie ją powiększyć, warto zdecydować się na urządzenie pomieszczenia w odcieniach szarości. Jasne barwy i dobrze dobrane dodatki z pewnością pozwolą na uzyskanie satysfakcjonującego efektu. W pomieszczeniu powinno się wstawić jedynie najważniejsze meble, aby nie zagracić przestrzeni i nie utrudnić codziennego funkcjonowania. Najważniejsze jest oczywiście łóżko. Materac powinien być dobrze dopasowany do danej osoby, tak żeby zapewnić jej należyty komfort oraz wygodę, a także warunki do zdrowego wypoczynku. Materace Hilding cieszą się dużym zaufaniem klientów. Warto bliżej zapoznać się z tą ofertą i dokonać przemyślanego zakupu.