Nie ma nic przyjemniejszego latem niż wypoczynek na świeżym powietrzu. Jednak wysoka temperatura i ostre słońce mogą uniemożliwić relaks na leżaku z książką w ręce. Warto już teraz zaopatrzyć się w parasol ogrodowy, który stworzy kojący cień. Jaki model wybrać? Zainspiruj się modnymi aranżacjami balkonów i tarasów!

Zakup parasola ogrodowego przynosi wiele korzyści. Jedna z nich, wyżej wspomniana, to oczywiście ochrona przed słońcem, która w szczególności potrzebna jest na balkonach i tarasach wychodzących na południe bądź zachód.

Parasolka ogrodowa spełni również inne funkcje, chroniąc nas chociażby przed deszczem lub dając odrobinę prywatności przed spojrzeniami sąsiadów. Nie zapominajmy również o aspekcie estetycznym - parasol dopełni aranżację, tworząc spójną i estetyczną przestrzeń. Zastanawiasz się na zakupem parasola ogrodowego? Zapraszamy do lektury!

Taras w stylu glamour

Duży parasol ogrodowy na bocznym wysięgniku to doskonała propozycja dla posiadaczy przestronnych tarasów z kompletami wypoczynkowymi. Rozstawiony w ten sposób odpowiednio osłania przestrzeń z góry przed słońcem. Dużą zaletą takiego modelu jest możliwość postawienia głównej nóżki z boku, dzięki czemu nie przeszkadza odpoczywającym osobom na kanapie. Parasol dobrze współgra z resztą wyposażenia, tworząc modną aranżację w stylu glamour.

Śródziemnomorskie klimaty

Chcesz wprowadzić ciekawy akcent na swoim tarasie, który udekoruje przestrzeń w ogrodzie? Zamiast gładkich i stonowanych parasolek ogrodowych wybierz modele ze wzorzystym poszyciem! Powyższa aranżacja to dowód na to, że zwykły parasol może całkowicie odmienić styl tarasu. Pasiasty wzór, drewniane meble i granatowe dodatki sprawiły, że ogród przekształcił się w śródziemnomorski zakątek stworzony do popołudniowych sjest.

Romantyczna przestrzeń pod parasolami

Jak stylowo wykończyć drewniany taras, aby wprowadzić urokliwy klimat prowansalskich posiadłości? Wystarczą ażurowe meble ogrodowe, podwieszane kwietniki i romantyczna oprawa w postaci klasycznych parasolek. Beżowe poszycie i prosta forma to ukłon w stronę klasycznej elegancji, która w tej aranżacji spisuje się wzorowo.

Kolorowy akcent na balkonie

Parasolka ogrodowa w intensywnym kolorze bordo? To świetny przepis na wprowadzenie dodatkowej barwy na balkonie, zwłaszcza jeśli przestrzeń jest oszczędna w dekoracje. Kolor świetnie współgra z ciemnymi meblami ogrodowymi, zielenią roślinności oraz miodowym odcieniem drewna. Doskonały przykład realizacji modnego trendu urban jungle, z którym dobrze koresponduje duża parasolka gwarantująca cień przed intensywnym słońcem. Popołudniowa kawa czy lampka wina na takim tarasie będzie ukojeniem naszych zmysłów.

Więcej informacji na: www.homebook.pl