Ledy, neony, diody przegrywają z naturalnym blaskiem żywego ognia. Migoczące płomienie ogniska rozświetlające mroki nocy tworzą wyjątkową, niezwykle kameralną i ciepłą atmosferę. Nie da się jej odtworzyć za pomocą sztucznych świateł, dlatego marka Kratki stworzyła linię nowoczesnych palenisk ogrodowych, które pozwalają cieszyć się pięknem ognia w każdym ogrodzie, na tarasie czy trawniku. Polski producent znów zaskakuje eleganckim wzornictwem i świetną funkcjonalnością, udowadniając, że dzisiaj z żywiołu ognia każdy może czerpać radość.

Ogień "ujarzmiony" - wolnostojące paleniska

Już nie trzeba wielkiego ogrodu z wydzielonym, starannie przygotowanym miejscem na ognisko. Wystarczy niewielkie palenisko ogrodowe, które zadba o ciepłą, przytulną atmosferę i pozwoli na to, by cieszyć się naturalnym blaskiem ognia. Wypalone czarne duże plamy w ogrodzie i na trawnikach oraz uszkodzone chodniki to już przeszłość.

Wolnostojące paleniska, wykonane z najwyższej jakości materiałów, można ustawić w dowolnym miejscu, nie naruszając struktury podłoża. A nazwy: Erizo, Goblet, Triangle, Pyramid skrywają obietnicę niezwykłych kształtów i sporych wrażeń estetycznych. W końcu ogień jako domena bogów potrzebuje wyjątkowej oprawy.

Paleniska ogrodowe domeną bogów

W portfolio polskiej marki znalazły się paleniska ogrodowe inspirowane pięknem matematycznego świata (model Triangle) w kształcie trójkąta czy sześcioboku (model Hex). Miłośnikom klasycznej elegancji z pewnością przypadną do gustu paleniska o bardziej tradycyjnej konstrukcji np. wyrafinowanej czary (Goblet) czy stylowej patery (Sunny). Ale firma Kratki.pl znana jest z tego, że lubi zaskakiwać, a wachlarz jej inspiracji jest naprawdę bogaty.

Wszystkie paleniska ogrodowe w portfolio marki będą stanowić ciekawy element dekoracyjny ogrodu, ale na uwagę szczególnie zasługują tutaj modele Pyramid oraz Erizo. Ten pierwszy przenosi nas do świata samych faraonów, drugi z kolei inspirowany jest jeżem (z hiszp. erizo - jeż). W nowoczesnym designie liczy się wolność kreacji i sztuka tworzenia tak, by jednocześnie zaskakiwać formą i komfortem użytkowania.

Piękno wprost z natury

W paleniskach ogrodowych zalecamy palenie suchym drewnem (najlepiej z drzew liściastych), oraz używanie do rozpalanie wyłącznie naturalnych rozpałek, dzięki czemu dbamy o środowisko naturalne nie przyczyniając się do zanieczyszczeń powietrza i powstania smogu - mówi Sylwester Kałwiński, Product Manager z firmy Kratki.pl

Dzięki nowym produktom w naszym portfolio wychodzimy naprzeciw miłośnikom naturalnego ciepła ogniska we własnym nawet najmniejszym ogrodzie lub tarasie. Wyjątkowe wzornictwo, perfekcyjnie dopracowane detale, doskonały komfort użytkowania, a przy tym atrakcyjne ceny sprawiają, że paleniska ogrodowe szybko staną się ulubioną dekoracją każdej przestrzeni na zewnątrz - dodaje Sylwester Kałwiński, Product Manager z firmy Kratki.pl

Ceny palenisk ogrodowych zaczynają się już od 180 zł (model Triangle).

Marka Kratki to renomowany producent wkładów kominkowych, ogrzewaczy gazowych, kominków wolno stojących, biokominków oraz akcesoriów. Filozofia firmy, zbudowana wokół idei "dobre, bo polskie", przyniosła marce nie tylko zasłużone miejsce w czołówce firm kominkowych, ale także wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Płomień Roku 2019, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich 2020 czy Laur Klienta w kategorii „Kominki i wkłady kominkowe”. Firma Kratki.pl udowadnia, że światowy design może iść w parze z doskonałą funkcjonalnością.

A dla tych, którzy w tym roku kupią kominek lub piec wolno stojący marki Kratki,
firma przygotowała konkurs z wyjątkowymi nagrodami, m.in. z hybrydową Toyotą RAV 4.
Wystarczy zakupić urządzenie i pochwalić się swoją nową aranżacją.
Konkurs trwa do 31 grudnia, a z jego szczegółami można zapoznać się na stronie kratki.com/konkurs/