Badania Gardena pokazują, że aż 75% ogrodników-amatorów wykorzystuje swoje nożyce do żywopłotu także do przycinania traw, bylin, a nawet roślin pnących. Niezależnie od tego, co planujemy ciąć, Gardena ma narzędzia, które wyróżniają precyzyjnie szlifowane ostrza z powłoką antyadhezyjną, rękojeści o ergonomicznym kształcie i niewielką wagę.

Najlepsze nożyce dla tradycyjnych ogrodników

Dla tradycyjnych ogrodników odpowiedni będzie model NatureCut. To klasyk w ofercie ręcznych nożyc - idealny kąt ustawienia 20 stopni umożliwia bezpieczne cięcie i chroni dłonie przed zadrapaniem. Falisty szlif ostrza pozwala na przycinanie dużych obszarów żywopłotu, a mocne i trwałe uchwyty wykonano z drewna z certyfikatem FSC.

Nożyce EasyCut to model, który znacznie ułatwia cięcie w ogrodzie. Narzędzie jest nie tylko dobrze wyważone, ale również niezwykle lekkie, co umożliwia długą pracę bez zmęczenia. Do przycinania zarówno cieńszych jak i grubszych gałęzi nadadzą się nowe nożyce 2w1 EnergyCut. Model zawdzięcza swoją innowacyjność dwustopniowej przekładni, uruchamianej jednym przyciskiem. Po wyłączeniu przekładni rozwarcie nożyc jest mniejsze, co umożliwia szybkie, dynamiczne cięcie. Włączenie przekładni zwiększa siłę nożyc 2,5 razy, umożliwiając przecinanie grubszych gałęzi.

Nożyce do wyższych żywopłotów

Do cięcia wyższych żywopłotów znakomicie nada się model TeleCut. Teleskopowe, aluminiowe rękojeści można wydłużyć o 20 cm, co zwiększa zasięg i siłę nożyc. Jeśli chcemy uzyskać efekt precyzyjnego, wyrafinowanego cięcia zastosujemy model PrecisionCut o prostych ostrzach tnących.

Nożyce i sekator ogrodowy

Do mniejszych prac w ogrodzie szczególnie polecany jest sekator ogrodowy B/S-XL. Dzięki oszlifowanym ostrzom, które nasuwają się na siebie w trakcie pracy, cięcie jest proste i precyzyjne. Sekator posiada także bezstopniową regulację rozwarcia rękojeści, która umożliwia indywidualne dopasowanie do mniejszych i większych dłoni. Idealnie nadaje się do cięcia kwiatów, młodych pędów i świeżych gałęzi.

Natomiast do przycinania większych drzew z pewnością niezastąpione będą nożyce EnergyCut 750B. Są one lekkie i posiadają przekładnię, która 3-krotnie zwiększa siłę cięcia, co sprawia, że praca przy cięciu nawet grubszych gałęzi nie wymaga wysiłku. Precyzyjnie szlifowane ostrza z nieprzywierającą powłoką gwarantują dokładne, delikatne dla roślin cięcie.

Nożyce teleskopowe - specjalista do cięcia wysokich drzew i krzewów

Specjalistą do cięcia wysokich drzew i krzewówteleskopowe nożyce StarCut 410 plus. Posiadają teleskopowy, aluminiowy uchwyt, który można płynnie regulować od 230 do 410 cm. Ich niezwykle lekka i smukła głowica tnąca umożliwia wygodne i precyzyjne cięcie nawet w pobliżu pnia. Kąt cięcia można natomiast indywidualnie regulować.

Do pracy w trudno dostępnych miejscach bez wątpienia przydadzą się nożyce do gałęzi SlimCut. Posiadają one bardzo duży zasięg i zerowy kąt rozwarcia, przez co optymalnie nadają się do przycinania gęstych krzewów i zarośli oraz wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na rozwarcie standardowych nożyc do gałęzi.

Więcej informacji na: www.gardena.com/pl