Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który może zostać jeszcze bardziej podkreślony dzięki odpowiednim dekoracjom, które znajdą się na tarasie, w ogrodzie i w domu. Na które z nich warto się zdecydować, aby prezentowały się pięknie i bajkowo, a jednocześnie nie obciążyły nadmiernie domowego budżetu?

Światełka wokół domu

Święta Bożego Narodzenia już od dawna kojarzą nam się przede wszystkim z urokliwymi światełkami, które rozjaśniają całą okolicę. Warto zadbać także o to, aby znalazły się wokół domu, dzięki czemu nadadzą mu wyjątkowego, urokliwego charakteru. Co więcej, podkreślą atrakcyjne szczegóły architektoniczne, takie jak ganek, taras, obrzeża dachu czy okien. Mogą stać się też urokliwą ozdobą drzewek iglastych i liściastych. W szczególności te drugie, pozbawione o tej porze roku zieleni, zaczną prezentować się naprawdę pięknie.

Wybierając światełka, warto zwrócić uwagę na ich parametry. Przede wszystkim powinny być energooszczędne, dlatego warto wybrać lampki LED. Interesującą propozycją, pozwalającą na jeszcze większe zaoszczędzenie, może być w tym przypadku wykorzystanie paneli solarnych, które magazynują energię słoneczną. Dzięki temu zapewniają jeszcze większą oszczędność, gdyż zasilane są z naturalnego źródła, a nie z sieci.

O zaletach obu tych rozwiązań można przeczytać więcej w artykule “Dekoracyjne oświetlenie tarasu”na stronie budowaidom.pl. A jakie światełka będą najlepiej się prezentować? Wszystko zależy od architektury i otoczenia. W przypadku minimalistycznych budynków warto zdecydować się na wyraziste, duże kule, które pięknie podkreślają proste kształty budowli. Z kolei w domach o tradycyjnej stylistyce dobrze sprawdzą się nostalgiczne lampki typu sople oraz drobne światełka, które przyozdobią każdy zakątek.

Dekoracje z naturalnych materiałów

Coraz bardziej popularne są w naszym kraju dekoracje ogrodowe, które nie opierają się na samych światełkach. Różnorodne figury z naturalnych materiałów, takich jak choćby wiklina, zyskują sobie coraz większą rzeszę fanów. Uwielbiają je także dzieci, które mogą wykorzystać je podczas zabawy do zilustrowania swoich wyimaginowanych przygód.

Dostępne są zarówno symbole związane z popularną kulturą, takie jak renifery, sanie i Mikołaje, jak również typowo religijne ozdoby. Wybierając ozdoby ogrodowe z takich materiałów, warto zwrócić uwagę na ich konserwację i sposób impregnacji. Dzięki dobrej ochronie będą w stanie dłużej wytrwać na mrozie i śniegu. Można także skorzystać z tych, które zostały wykonane z gipsu czy kamionki, które mogą przetrwać jeszcze dłużej i będą cieszyć żywymi kolorami.

Choinka w ogrodzie

Ciekawym pomysłem może być udekorowanie choinki w ogrodzie. Warto wykorzystać w tym celu plastikowe bombki, które będą dobrze znosiły warunki pogodowe, kolorowe kokardy i oświetlenie. Dzięki temu drzewko nabierze ciekawego, nastrojowego i świątecznego charakteru. Zabawa w jego strojenie na pewno spodoba się także najmłodszym mieszkańcom domu.

Nie zapominaj o zwierzętach

Dodatkową ozdobą ogrodu może być stylowy karmnik dla ptaków. Obecnie wybierać można spośród różnorodnych modeli, które będą pasować zarówno do nowoczesnych, jak i starszych wystrojów ogrodów.

Osoby, które preferują samodzielne przygotowywanie takich drobiazgów, mogą z kolei zainspirować się wpisem na stronie domup.pl “Ciekawe pomysły na karmnik dla ptaków”.

Samodzielne stworzenie karmnika może być dla nich ciekawą alternatywą od codziennych zajęć. Co więcej, będzie to także funkcjonalna pomoc dla ptaków, które zimą mają trudności w znalezieniu pożywienia. Bez wątpienia odwdzięczą się swoją obecnością i urokliwym śpiewem przez cały rok.