Gorącą parę wodną do czyszczenia stosuje się już od bardzo dawna, bo od blisko 150 lat. Przez długie dekady metoda ta pozwalała na oczyszczenie ze smarów i innych tłustych zabrudzeń powstających masowo w tym czasie maszyn, parowozów czy statków. Obecnie jest dostępna dla każdego. Warto poznać jej liczne zalety i obalić mity, które na jej temat funkcjonują.

 PRAWDA czy FAŁSZ? Co powinniśmy wiedzieć o czyszczeniu parowym 

  1. Parownica działa tak jak odkurzacz: FAŁSZ: Zasada działania tych urządzeń jest zupełnie inna. Odkurzacz wciąga zabrudzenia luźne, a parownica emituje gorącą parę wodną pod wysokim ciśnieniem i w ten sposób rozpuszcza i usuwa zanieczyszczenia przywierające do powierzchni.
  2. Parownica zabija bakterie i wirusy: PRAWDA: . Według badań Instytutu Higieny i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Bonn parownice są wysoce skuteczne w usuwaniu najpopularniejszych domowych bakterii, Skuteczność parownicy Kärcher oceniono w tym badaniu na 99,99%. Wiadomo też, że parownica likwiduje 99,99% koronawirusa z czyszczonej powierzchni.
  3. Parownica wymaga stosowania detergentów: FAŁSZ: Parownica czyści bez środków chemicznych, samą parą wodną pod ciśnieniem. Dlatego jest tak wskazana dla rodzin z małymi dziećmi, a także dla alergików w każdym wieku. To doskonały produkt dla wszystkich ceniących zdrowy, a przy tym ekologiczny styl życia.
  4. Parownica ma bardzo wiele zastosowań: PRAWDA: Parownice Kärcher o zróżnicowanym wyposażeniu w zależności od modelu można jeszcze dodatkowo uzupełniać w kolejne akcesoria, pozwalające rozszerzyć zakres zastosowań urządzenia. Co ciekawe - z użyciem parownicy usuwanie starych tapet nie jest już wyczerpującym zajęciem, a można nią także odświeżyć ubrania wprost na wieszaku.
  5. Parownicą nie wyczyścisz podłóg: FAŁSZ: Wszystko zależy od… podłogi, bowiem parownicą można czyścić każdą wodoodporną powierzchnię. Parownicą można czyścić nawet panele podłogowe, trzeba jednak przestrzegać kilku zasad: trzeba pracować szybkimi ruchami, a przepływ pary ustawić na niskim poziomie (to zapobiega nadmiernemu namoczeniu podłogi). Nie zaleca się jednak czyszczenia parownicą drewnianych podłóg olejowanych.
  6. Parownice są proste w obsłudze: PRAWDA: Parownice Kärcher z nowej linii SC Easy Fix zapewniają pełen komfort obsługi dzięki technologii, która każdemu sprzątać bez kontaktu z brudem! Są także w pełni bezpieczne dla wszystkich domowników - dzięki blokadzie bezpieczeństwa nie ma ryzyka nieopatrznego uruchomienia urządzenia, także przez dzieci.
  7. Mycie parą jest drogie: FAŁSZ: Do czyszczenia parowego korzystamy jedynie z wody z kranu (nie wolno używać wody destylowanej) - jest to zatem najbardziej ekonomiczna metoda czyszczenia. Żadnych wydatków na detergenty!


Więcej informacji na: www.kaercher.com