Domowe oczyszczacze powietrza mogą usuwać z niego nie tylko alergeny. Nowoczesne urządzenia tego typu przystosowane są do filtrowania powietrza także pod kątem najbardziej niebezpiecznych dla naszego zdrowia zanieczyszczeń, stanowiących składniki smogu.

Pojawiające się rokrocznie w sezonie grzewczym informacje dotyczące smogu skutecznie ograniczają naszą aktywność na zewnątrz. Okazuje się jednak, że nawet w domu nie możemy czuć się bezpiecznie. Smog może bowiem przedostawać się do jego wnętrz nie tylko przez uchylone okna. Aby dobrze przygotować się do zimy i sąsiada ogrzewającego dom "kopciuchem" warto zainwestować w oczyszczacz, który skutecznie usunie składniki smogu z domowego powietrza.

Czyste powietrze bez smogu

Spalaniu paliw stałych towarzyszy nie tylko nieprzyjemny zapach. Jego skutkiem jest unoszenie się w powietrzu tzw. pyłów zawieszonych PM 10, PM 2,5 i PM 1, które stanowią główne składniki smogu. Średnica tych ostatnich jest na tyle mała, że bez przeszkód mogą trafiać nie tylko do płuc, ale również do krwiobiegu, powodując szereg poważnych schorzeń. Aby mieć pewność, że przebywając w domu oddychamy czystym powietrzem, warto zainwestować w oczyszczacz powietrza, który zapewni nam najwyższy stopień filtracji.

Nowoczesne oczyszczacze Viessmann V-Air 100 oraz HL-OP-15 wyposażone są w specjalistyczny filtr HEPA H13, który usuwa z powietrza najdrobniejsze i najniebezpieczniejsze zanieczyszczenia smogowe, czyli pyły zawieszone PM 10 PM 2,5 i PM 1. Urządzenia te posiadają również wskaźnik zanieczyszczenia pyłami zawieszonymi PM 2,5 oraz funkcję "Auto", która automatycznie dostosowuje prędkość oczyszczania w zależności od aktualnej jakości powietrza w pomieszczeniu. Rozwiązanie to daje nam pewność, że powietrze będzie oczyszczane w stopniu, w jakim wymaga tego jego aktualny stan.

Oczyszczacz powietrza V-Air 100 przeznaczony jest do filtrowania powietrza w pomieszczeniach o powierzchni od 21 do 36 m2. Dzięki lekkiej konstrukcji oraz kompaktowym wymiarom urządzenie można bez większego wysiłku przenosić do kolejnych pomieszczeń w zależności od aktualnych potrzeb domowników. Oczyszczacz HL-OP-15 o wydajności 360 m3/h sprawdzi się w przypadku pomieszczeń o powierzchni do 40 m2.

Jakie inne zanieczyszczenia powietrza usunie oczyszczacz?

Oczyszczacze powietrza Viessmann wyposażone są w szereg filtrów, które poza składnikami smogu usuwają m.in. alergeny (kurz, sierść) i włosy, a także formaldehydy, benzen oraz szkodliwe dla zdrowia lotne związki organiczne. Eliminują z powietrza również nieprzyjemne zapachy i dym papierosowy.

Poza wyspecjalizowanymi filtrami oczyszczacze Viessmann wyposażone są w lampę UV, która usuwa z powietrza wirusy, drobnoustroje, bakterie i zarodniki pleśni. Tym samym urządzenia te usuwają z powietrza nawet 99,98% zanieczyszczeń. Oczyszczacz powietrza HL-OP-15 wyposażony jest ponadto w jonizator, który reguluje bilans jonów w powietrzu, co korzystnie wpływa na samopoczucie domowników i stwarza atmosferę podobną do tej występującej w środowisku naturalnym.

Więcej informacji na: www.oczyszczaj.pl