Dzielnie ubrań na jasne i ciemne na ogół jest czasochłonne. Za to rzadko bywa przyjemne. Zwłaszcza, gdy rzeczy w koszu na pranie zbierze się naprawdę dużo. Kto nie zna tego problemu?!

Tymczasem, jak w przypadku wielu codziennych obowiązków, segregację może ułatwić… systematyczność. A dokładniej dzielenie prania na bieżąco. Tylko jak zmusić do tego członków rodziny. A zwłaszcza dzieci i nastolatków? I tu jest skuteczna recepta - dając im odpowiednie narzędzia np. nową szufladę na bieliznę marki REJS z dwoma, a nie tylko jednym koszem. Jeden z pojemników przeznaczamy na rzeczy jasne, drugi na ciemne i voilà - gotowe.

Łatwy sposób na segregację prania

Nową szufladę z dwoma koszami można zamontować w szafce o minimalnych wymiarach wewnętrznych: szer. 564, wys. 520 i gł. 490 mm. Stelaż mocuje się do korpusu na wytrzymałych prowadnicach o udźwigu 25 kg i przytwierdza do frontu.

- Dzięki temu system wysuwa się jak zwyczajną szufladę, choć zwyczajny nie jest. Po wysunięciu mamy dwa duże kosze z pasującymi pokrywami. Każdy wykonany z mocnego tworzywa utrzymanego w bieli w odcieniu kości słoniowej w matowym wykończeniu. Ażurowa budowa pojemników zapewnia ubraniom niezbędną cyrkulację powietrza. To bardzo ważne, zwłaszcza gdy trafią do niego wilgotne rzeczy. - wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu REJS.

Szufladę z koszami na pranie zamontować można w łazience, garderobie, albo pralni. Sprawdzi się nawet w sypialni, jeśli tam dzieci zostawiają najwięcej brudnych ubrań. Wyjęcie kosza ze stelaża i przeniesienie do pralki jest proste. Rozwiązanie to jest tak wygodne i funkcjonalne, że zostało wyróżnione Diamentem Meblarstwa 2023 - nagrodą przyznawaną w konkursie organizowanym przez wydawnictwo BIZNES Meble.pl. Wygrało w kategorii: "Strefa łazienki - wyposażenie łazienki - klasa standard".

Nie sprzątaj po sprzątaniu

Ten sam laur, rok temu trafił do innego systemu marki REJS. Stelaż do szaf gospodarczych House Master - bo o nim mowa, wygrał Diament Meblarstwa 2022 w kategorii: "Strefa przechowywania - klasa standard". I ten system zaprojektowany został tak, by ułatwić codzienne obowiązki. Pozwala… nie sprzątać po sprzątaniu.

- House Master to wysuwany stelaż, który ułatwia organizację i utrzymanie w porządku akcesoriów i sprzętów przeznaczonych do sprzątania. Obejmuje trzy kosze różnej wielkości wyłożone matą antypoślizgową, listwę na haczyki, uchwyty na trzonki (które są też dostępne osobno) i wieszak na rurę odkurzacza. Można na nim wygodnie rozmieścić i odkurzacz, i szczotki, mopy, ściereczki, wiadro oraz niezbędne detergenty. Dopuszczalne obciążenie całego stelaża wynosi aż 20 kg, więc wszystko się zmieści i będzie zawsze na swoim miejscu. - wyjaśnia Joanna Posadzy.

House Master przeznaczony jest do szafek o szerokości 400 mm. Dostępny jest w wersji prawej lub lewej, więc łatwo można wybrać model pasujący do konkretnego miejsca. Sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach gospodarczych - od spiżarki po pralnię, a nawet garaż. Dodatkowo możemy regulować i w razie potrzeby - zmieniać wysokość mocowania każdego z elementów, a przez to dopasowywać go do naszych potrzeb.

Więcej informacji na: www.rejs.eu, www.e-rejs.eu