Korzystaj z organizerów do szafy

Organizer do szafy może przyjąć najróżniejsze formy, a każda z nich sprawia, że poranne wyciąganie poszczególnych ubrań nie będzie skutkowało bezwiednym wyrzucaniem na zewnątrz splątanych ze sobą koszul czy swetrów. Może to być tablica z przekładkami do podnoszenia, między którymi można ułożyć wyprasowane bluzki czy też pojemnik z przegródkami na swetry lub ręczniki. Dzięki organizerowi łatwiej będzie odnaleźć potrzebne rzeczy.

Wypełnij szuflady organizerami

Organizer do szuflady pełni dokładnie taką samą rolę, jak jego odpowiednik do szafy. Pozwala posegregować w szufladzie poszczególne części garderoby i bielizny czy też krawaty. Na rynku dostępny jest również szeroki wybór organizerów do szuflad kuchennych, w których znajduje się miejsce na sztućce oraz najpotrzebniejsze przybory kuchenne. W rezultacie gotowanie staje się przyjemnością i nie trzeba go przerywać, aby w zagraconej szufladzie szukać potrzebnego akurat noża czy łyżki cedzakowej.

Zgromadź kosmetyki w jednym miejscu

Choćby nie wiadomo jak bardzo ktoś się nie zarzekał, że jego łazienka będzie miejscem minimalistycznym i pozbawionym drobiazgów, ostatecznie większość z nich wygląda podobnie. Na półkach, brzegach wanny, a czasem na podłodze lądują kosmetyki i detergenty, które potrafią zaburzyć nawet najpiękniejszą aranżację.

Organizer na kosmetyki może stać się nie tylko funkcjonalnym narzędziem, ale również estetycznym elementem wystroju. Z powodzeniem można wybrać takie organizery, które razem z resztą aranżacji będą tworzyły spójną całość. Warto oddzielić od siebie detergenty, kosmetyki do higieny i pielęgnacji, a także kosmetyki kolorowe. Dzięki temu łatwiej będzie odszukać potrzebne produkty, a cała łazienka będzie wyglądała schludnie.

Zaprowadź porządek na biurku

Niezależnie od tego, czy chodzi o biurko dorosłej osoby czy też dziecka, organizer na biurko może znacząco ułatwić pracę czy naukę. Mogą się w nim znaleźć niezbędne przybory do pisania i podkreślania, karteczki samoprzylepne, zszywacz, dziurkacz i wiele innych artykułów papierniczych czy biurowych. W związku z tym, że zazwyczaj są to drobne sprzęty, ich uporządkowanie sprawi, że na biurko znajdzie się więcej przestrzeni użytkowej, a każdy z drobiazgów będzie łatwy do zlokalizowania.

Zasłoń kable maskownicą

Maskownica na kable to kapitale rozwiązanie w przypadku wnętrz, których harmonię zakłócają plączące się pod nogami czy też na ścianach kable. Jeśli w jakimś pomieszczeniu znajduje się dużo sprzętów czy dodatkowego oświetlenia, a kable nie wyglądają zbyt estetycznie, warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Specjalne listy maskujące można dobrać pod względem koloru do otoczenia, przez co zupełnie przestaną przeszkadzać.

Jak utrzymać porządek w lodówce?

Porządek w lodówce zapewnia nie tylko wygodę w korzystaniu z niej, ale również pozwala mieć kontrolę nad tym, co właściwie się w niej znajduje i czy wciąż jest świeże. Warto przechowywać jarzyny we wbudowanych pojemnikach do tego przeznaczonych, a sery i wędliny w zamykanych pojemnikach, dzięki czemu zachowają dłużej świeżość.

Ciekawym rozwiązaniem jest wypracowanie systemu, zgodnie z którym rzeczy o najkrótszym terminie przydatności będą znajdowały się na pierwszej półce, przez co można uniknąć wyrzucania jedzenia w przyszłości. Kartonowe pojemniki po jajkach można w lodówce wykorzystać do przechowywania resztek sosów do góry nogami, dzięki czemu sosy nie będą się przewracały.

Deska na wannę

To kolejna propozycja dla tych, którzy mają zbyt wiele przedmiotów w łazience. Deska na wannę układana jest w poprzek wanny i powinny się na niej znajdować produkty codziennego użytku wykorzystywane podczas kąpieli, takie jak mydło, szampon, żel pod prysznic czy zwinięty ręcznik. Dzięki temu cały komplet rzeczy potrzebnych do kąpieli zawsze będzie znajdował się pod ręką.

Regularnie wyrzucaj niepotrzebne rzeczy

Ta prosta zasada jest lekceważona przez wiele osób i często tłumaczona tym, że przecież kiedyś wszystko może się przydać. Tymczasem w mieszkaniu z miesiąca na miesiąc przybywa coraz więcej rzeczy zajmujących przestrzeń, a wnętrza sprawiają wrażenie zagraconych. Jeśli z czegoś nie korzystasz, sprzedaj to, oddaj zainteresowanym albo wyrzuć.

Nie odkładaj na później sprzątania, bo będzie go więcej

Ta zasada dotyczy nie tylko zmywania, ale i poszczególnych czynności, które zajmują nam czasem kilka minut i które można wykonać w oczekiwaniu na zagotowanie się wody czy innej przerwie. Jeśli ileś zadań się nagromadzi, ich wykonanie zajmie nam więcej czasu. Warto więc opracować dobrą logistykę i sprzątać po sobie na bieżąco.

Odkładaj rzeczy na miejsce

Jeśli w domu nie będzie niepotrzebnych rzeczy, a każda z tych potrzebnych będzie miała swoje miejsce, funkcjonowanie w nim będzie znacznie wygodniejsze dla wszystkich domowników. To prosta zasada, która może w wielkim stopniu wpłynąć na komfort członków rodziny, ale i na wygląd wnętrz.