Smart Home - wygoda, bezpieczeństwo i poczucie pełnej kontroli

Producenci inteligentnych rozwiązań codziennego użytku prześcigają się w pomysłach. Każdy, nawet najdrobniejsze urządzenie, może dziś zawierać różnego rodzaju czujniki, które czynią z niego nie tylko estetyczny przedmiot, ale i wielofunkcyjny gadżet. Opcja wykrywania ruchu, pomiar natężenia światła, temperatury i wilgotności czy możliwość zdalnego sterowania za pomocą urządzeń mobilnych, to rozwiązania nie tylko powszechnie dostępne, ale wręcz oczekiwane przez współczesnego konsumenta. Co więcej, nowoczesne systemy, takie jak zewnętrzne i wewnętrzne osłony okienne marki ANWIS, mogą komunikować się nie tylko z innymi urządzeniami, ale również z domownikami, w odpowiedzi na zaprogramowane przez nich scenariusze.

Nowoczesne rolety, żaluzje i zasłony nie tylko tworzą doskonałą oprawę okien, ale pełnią cały szereg różnego rodzaju funkcji dodatkowych - zauważa Agnieszka Gołębiewska, Szefowa Działu Marketingu firmy ANWIS. - Zapewniają domownikom komfort i bezpieczeństwo. Chronią przed słońcem i zmieniającą się temperaturą, a także ewentualną ingerencją osób trzecich. Dodatkowo, współdziałając z systemem oświetlenia, ogrzewania i klimatyzacji, pozwalają na bardziej racjonalne zużywanie energii elektrycznej. Stanowią jeden z istotnych elementów troski nie tylko o nasz dom, ale także o środowisko, w którym żyjemy. Jedną z możliwości jest wybór osłon okiennych ANWIS wyposażonych w rozwiązania technologiczne marki SOMFY, które stosujemy w naszych produktach.

Inteligentny dom może "podpowiadać" nam, co robić, aby zaoszczędzić energię. Dzięki konfiguracji wszystkich urządzeń elektrycznych w jeden system, możemy efektywniej zarządzać zużyciem energii. Osłony okienne marki ANWIS nie tylko mogą reagować na bieżąco na zmianę pory dnia i nocy, ale nawet na temperaturę, poprzez ich połączenie z termostatem.

Na tego typu rozwiązania decyduje się coraz więcej osób, w tym jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. W jaki sposób wykorzystała je w swoim domu? Sprawdź tutaj: anwis.pl/anna-dereszowska

Stwórz własną przestrzeń z myślą o otoczeniu

Czy rozwiązania typu "Smart Home" burzą naszą harmonię z naturą, czy wprost przeciwnie - mogą potęgować efekt bliskości? W coraz większej ilości projektów nowych domów dominują duże przeszklenia. Nic dziwnego - dzięki zastosowaniu dużych okien rozciera się granica między domem, a otoczeniem. Nasze ogrody, tarasy i balkony zaczynają stanowić naturalne przedłużenie kuchni czy salonu, przyciągając uwagę gości i domowników.

Jednym z przykładów mogą tutaj być rolety zewnętrzne SCREEN marki ANWIS. Dzięki możliwości wyboru stopnia prześwitu tkaniny mogą, np. chronić przed intensywnym słońcem, przy jednoczesnej widoczności krajobrazu na zewnątrz. Doskonale sprawdzą się nie tylko na oknie, lecz na balkonie, pergoli lub tarasie. Opuszczona roleta to skuteczna bariera przed owadami i nieczystościami. Odporna na czynniki atmosferyczne oraz wyposażona w inteligentne sposoby sterowania, gwarantuje wygodę użytkowania oraz komfortowy wypoczynek o każdej porze dnia.

Podsumowując, dzięki nowoczesnym osłonom okiennym, możemy nie tylko dowolnie "sterować" rozpościerającym się na zewnątrz widokiem, ale także pozwolić, by zmieniał się automatycznie, w zależności od poziomu zachmurzenia i panujących warunków atmosferycznych. Co więcej, osłonami okiennymi możemy zarządzać z dowolnego miejsca na świecie.

Osłony okienne powinny doskonale wkomponowywać się w architekturę i styl domu. Osiągniemy ten efekt tylko decydując się na zakup produktów na wymiar - dodaje Agnieszka Gołębiewska z firmy ANWIS. - Doskonałym sposobem na stworzenie innowacyjnego i energooszczędnego domu jest wybór osłon zewnętrznych i wewnętrznych w systemie smart home. Dzięki temu możemy dowolnie sterować ich zasłanianiem i odsłanianiem, a nawet tworzyć indywidualne scenariusze, które sprawią, że system będzie automatycznie reagował w momencie zaistnienia konkretnych warunków.

Inteligentny dom bliżej natury - zobacz, jak robią to inni

Inteligentny dom nie musi być sterylnym, białym pudłem pozbawionym osobowości. Wprost przeciwnie. Nowoczesne urządzenia mają za zadanie idealnie wtopić się w otaczające je warunki. Nie powinny skupiać na sobie uwagi domowników, ale pomagać im w codziennym funkcjonowaniu.

W ostatnich sezonach dominuje moda na design inspirowany naturą. Drewno, kamień, naturalne tkaniny, stonowane barwy i minimalizm to idealny pomysł na stworzenie domu, który zapewni spokój i ukojenie. Aranżując wnętrza coraz chętniej sięgamy po przedmioty wykonane z ekonomicznych, organicznych i certyfikowanych materiałów. Zamiast masowych i tanich produktów, stawiamy na jakość. Przykładamy także większą troskę, by dbać o posiadane przedmioty i właściwie je konserwować, by cieszyć się nimi dłużej. Dlatego do łask powróciły np. drewniane żaluzje dopasowane kolorystycznie do parkietu.

Wdzięcznym elementem wystroju wnętrz są także nowoczesne rolety. Te dostępne w ofercie ANWIS mogą być wykonane z naturalnych tkanin o różnym stopniu prześwitu. Pozwalają stworzyć bezpieczny azyl, skutecznie chroniąc wnętrza zarówno przed promieniami słonecznymi, jak i ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Z kolei drewniane lamele żaluzji ANWIS nadają wnętrzom przytulności i ocieplają klimat całego domu. W połączeniu z klasycznymi zasłonami z naturalnych materiałów rozświetlają pomieszczenia lub wydobywają ich głębię, a przy tym nadają wnętrzom określonego charakteru.

Więcej informacji na: anwis.pl