Paryski hotel Maison Champs-Elysées pokazał nową twarz - za nowy wystrój odpowiada prestiżowy dom mody Maison Martin Margiela. Kompletny remont nieruchomości, która składa się z dwóch budynków (jeden pochodzi z XIX w. za panowania Napoleona III, drugi zbudowano niedawno), rozpoczął się w październiku ub.r.

Przemianie poddano część zabytkową - lobby i recepcję, restaurację, bar, salę dla niepalących, 10 pokoi i 7 apartamentów. Wyróżnia je styl charakterystyczny dla Margieli - minimalizm bieli łączy się teatralną awangardą i surrealizmem.

Niebanalny efekt wystroju to także wynik zastosowania trompe-l’oeil - na ścianach przedstawiono iluzjonistycznie fragmenty klasycznej architektury w stylu empire. Stoliki obłożone są lustrami, a część ścian i sufitów wyłożono kawałkami sreberek. By uzyskać odpowiedni efekt zespół domu mody pracował z pejzażystami i inżynierami oświetlenia.

Po renowacji hotel Maison Champs- Elysées zyskał status pięciogwiazdkowego hotelu. To teraz najmodniejszy adres w mieście: 8, rue Jean Goujon.

Tekst: Marta Siesicka-Osiak
Zdjęcia: www.lamaisonchampselysees.com