Jest bardzo młody i bardzo zdolny. Jako 24-latek stworzył własną kolekcję luksusowych mebli wysoko cenioną przez specjalistów. Jurorzy prestiżowych konkursów dla designerów obsypują go nagrodami za kreatywność, dbałość o detale, jakość użytych materiałów. Mimo tych sukcesów Jason zachował skromność i przede wszystkim pasję, z jaką uprawia swój zawód. Jego hasło przewodnie brzmi: twórz przedmioty, na widok których ludzie będą się uśmiechać.

W powietrzu unosi się zapach wiosny. Z ogromną przyjemnością łapiemy pierwsze promienie słońca, które po długiej i mroźnej zimie wygląda wreszcie zza chmur. A te chmury - białe, skołtunione, mięciutkie... Kto choć przez chwilę nie marzył, żeby usiąść na jednej z nich i zapomnieć o całym świecie?

Prawdopodobnie marzył o tym Jason Phillips, pracując nad swoimi niesamowitymi projektami, zwłaszcza nad projektem Clouds. Ta kolekcja wykonanych z włókna szklanego i pokrytych bezbarwnym lakierem siedzisk wywołuje wrażenie tak niezwykłej lekkości, że siadając na nich, istotnie można poczuć się jak na miękkiej chmurce.

A może by tak zanurkować w oceanie i rozejrzeć się po podwodnym świecie? Rozgwiazda? Owszem, stolik inspirowany kształtem tego morskiego drapieżnika Jason Phillips również ma w swoim portfolio! Opływowe kształty i srebrzysty połysk udało mu się uzyskać dzięki zastosowaniu barwionej pleksi i ażurowej chromowanej konstrukcji. O ile stolik Starfish mógłby próbować odpłynąć z salonu gdzieś w błękitną otchłań, o tyle stół Continuum - z "powyłamywanymi nogami" - miałby problem z taką ucieczką, choć w jego przypadku projektant nawiązał do nieskończoności wszechświata.

Jason Phillips przyznaje i wręcz chlubi się tym, że niekończącym się źródłem inspiracji jest dla niego świat przyrody. Co więcej, stara się tworzyć swoje projekty w poszanowaniu dla świata natury, związany jest bowiem z fundacją ekologiczną skupiającą architektów, wytwórców i sprzedawców (The Sustainable Furnishings Council), dla których hasło "ekologia" nie jest chwytem marketingowym ani modą, lecz ideą, którą należy wprowadzać w życie. Dlatego Jason podróżuje po świecie szukając technologii i materiałów, których użycie minimalizuje podczas produkcji emisję dwutlenku węgla do atmosfery. W przeciwieństwie do wielu projektantów, którzy ograniczają się do wysłania pliku komputerowego do fabryki, Jason Phillips od początku do samego końca uczestniczy w całym procesie powstawania swoich mebli. I jak sam mówi - łączy nowoczesny design z tradycyjnymi umiejętnościami.