Ona jest Hinduską z Bombaju, on Szkotem z Elgin. Połączyła ich miłość do designu, a także po prostu miłość. Od dziesięciu lat są małżeństwem, a także pracują razem nad niezwykłymi projektami - i tymi wielkimi, jak awangardowe instalacje, i tymi prostymi, jak... patelnie.

DoshiLevien to studio projektowe prowadzone w Londynie przez Jonathana Leviena i Nipę Doshi. We wspólnym przedsięwzięciu połączyli dwa różne nurty charakterystyczne dla ich indywidualnej twórczości. Nipę Doshi inspiruje przede wszystkim wizualna i materialna kultura Indii, Jonathana Leviena zaś szeroko rozumiane wzornictwo przemysłowe.

Dokonania studia DoshiLevien mają wyraźny ślad tego kulturowego koktajlu i stanowią syntezę technologii, anegdoty, rzemiosła i wzornictwa przemysłowego. DoshiLevien funkcjonuje od 2000 roku i ma na swoim koncie wiele spektakularnych projektów, m.in. dla takich firm, jak  Intel, Nokia, Tefal, słynna fundacja Wellcome Trust, Moroso czy producent najbardziej luksusowego obuwia na świecie - John Lobb.