Nasze domy wkrótce czeka rewolucja. Można się było o tym przekonać na odbywających się w Berlinie targach IFA. To właśnie tutaj swoje premiery mają najbardziej innowacyjne sprzęty AGD i RTV. I choć czasem wyglądają dość zwyczajnie, zachęcamy do poznania ich niezwykłych funkcji.

Wiele osób za centrum domowego dowodzenia uznaje lodówkę. To właśnie na niej wiszą dziesiątki karteczek przyczepionych magnesami. Niedługo te magnesy znikną bezpowrotnie bowiem zaprezentowana na berlińskich targach IFA lodówka Samsung ma wbudowany... tablet.

Zapiszemy w nim plan lekcji dzieci, wizyty u lekarza, wyświetlimy prognozę pogody, a także zamówimy zakupy. Okazuje się, że internet w kuchni jest tak samo potrzebny jak prąd czy gaz. Aż trudno uwierzyć, ale z internetem połączone są szczoteczki do zębów i golarki, a kamera umieszczona w piekarniku wyświetli obraz z jego wnętrza na ekranie naszego smartfona.

Efektywny okap KL-910TBM-Ht, Sharp   Mykie, robot w przyjaznym wydaniu, Siemens   Lodówka Family Hub staje się centrum zarządzania domem i kuchnią, Samsung
Efektywny okap KL-910TBM-Ht, Sharp   Mykie, robot w przyjaznym wydaniu, Siemens   Lodówka Family Hub staje się centrum zarządzania domem i kuchnią, Samsung
Ora Ïto, gwiazda francuskiego i światowego designu, jest autorem nowej linii AGD dla firmy Gorenje
Ora Ïto, gwiazda francuskiego i światowego designu, jest autorem nowej linii AGD dla firmy Gorenje

Pytanie, czy obraz pieczeni w telefonie jest ciekawy, zostawiamy już Państwu do indywidualnych rozważań. Na pewno praktyczne są natomiast przepisy czy tabele kaloryczne, które można pobrać z internetu.

Marka Siemens, używając cyfrowego pomocnika, proponuje nam przygotowanie smacznego i zdrowego posiłku z tych produktów, które akurat mamy w lodówce. Mykie, bo tak nazywa się ów pomocnik, wymyśli przepis i poprowadzi nas za rękę podczas jego przygotowywania. A następnie zamówi brakujące produkty.

Na targach IFA w Berlinie można zobaczyć najbardziej innowacyjne produkty, można też spotkać gwiazdy designu, które te produkty kreują. Firma Gorenje ponownie zaprosiła do współpracy francuskiego projektanta Orę Ïto. Ten młody, ale już bardzo uznany designer znany jest z zamiłowania do futurystycznych kształtów. Po raz pierwszy jego kolekcja AGD dla marki Gorenje pojawiła się na rynku w roku 2007.

Do dziś cieszy się dużą popularnością. Jej młodsza, udoskonalona wersja miała swoją premierę na tegorocznych targach IFA, ale do sklepów zawita w przyszłym roku. Czasem jednak targi IFA zaskakują prostymi rozwiązaniami.

Czerwona lodówka w stylu retro, Amica Pomarańczowa lodówka w stylu retro, Amica Beżowa lodówka w stylu retro, Amica
Kolorowe lodówki w stylu retro, Amica

W tym roku naszą uwagę przykuły kolorowe lodówki obecne na wielu stoiskach wiodących marek. Przypominają trochę drażetki "Mmsy". W tym światowym trendzie doskonale odnalazła się polska Amica. Barwne lodówki utrzymane w stylistyce retro sprawią, że w naszych nowoczesnych kuchniach zagości atmosfera zabawy.

tekst: Anna Grużewska;
zdjęcia: serwisy prasowe firm