Water Mansion House to rezydencja mieszkalna stworzona z myślą o spełnieniu oczekiwań inwestora, któremu zależało na wysokim standardzie i komforcie domu zaprojektowanego w stylu hotelowym, z wykorzystaniem najlepszych materiałów i nowoczesnych technologii.

Rezydencja nad wodą autorstwa zdolnych Polaków!

Ten wyjątkowy projekt analizowany był przez architektów z pracowni JMW Architekci na wielu płaszczyznach, a otoczenie naturalne domu powstało we współpracy z brytyjskim architektem krajobrazu specjalizującym się w projektowaniu pól golfowych. Zakres prac obejmował zarówno analizę architektury budynku mieszkalnego, jak i pawilonu ogrodowego z egzotycznymi roślinami zlokalizowanego na wyspie.

Wysoki na dwa naziemne piętra budynek posiada podpiwniczenie przeznaczone dla obsługi. Tam też umiejscowiono kuchnię roboczą, pomieszczenia gospodarcze, techniczne, a także garaż podziemny mieszczący kilka samochodów.

Pięciometrowe pomieszczenia w rezydencji Mansion House

Parter obejmuje wysokie, bo aż pięciometrowe pomieszczenia strefy dziennej, do których światło dociera poprzez wyjątkowo przestronne przeszklenia, dochodzące do 8 metrów wysokości. Z tego powodu budynek wyposażony jest w system kontroli nasłonecznienia i temperatury. Jest on autonomiczny, jeśli chodzi o ogrzewanie, co stanowi dużą wartość z punktu widzenia ekologii.

Na parterze znajdują się salon, jadalnia, kuchnia oraz gabinet. Ale to nie wszystko - na tym poziomie gospodarze mają do dyspozycji również basen wraz ze strefą fitness, a także wewnętrzne patia z roślinnością, które rozrzeźbiają bryłę wprowadzając zieleń do wnętrz.

Wokół gabinetu rozpościera się zadaszony taras ze strefą wypoczynku i dużym stołem oraz zewnętrznym paleniskiem.

Zielone tarasy w rezydencji Mansion House

Na piętrze znajduje się - nieco niższa, choć wciąż wysoka - strefa intymna, w skład której wchodzą sypialnie połączone z garderobami i łazienkami oraz zielone tarasy. Zamiłowanie do okalającej dom przyrody, spowodowało wyniesienie jej też na wyższą kondygnację - szczególnie w głównej sypialni, z której można wyjść na duży zielony taras z sadzawką.

To rozwiązanie, poza estetyką, zostało zaproponowane przez architektów z pracowni JMW z powodu doskonałych właściwości izolacyjnych, co wpływa bezpośrednio na ilości energii potrzebnej na ogrzanie i schłodzenie budynku. Kropkę nad i projektu stanowi lądowisko dla helikopterów usytuowane na dachu.

Specyficzne położenie 10-hektarowej działki na podłożu gliniasto podmokłym, zdecydowało o tym, że dużą rolę odgrywają tu zbiorniki wodne pomyślane w taki sposób, aby dom znajdował się w ich centrum. Dzięki temu patrząc z każdej strony domu można podziwiać niesamowite widoki.

Mały akwen - w postaci niewielkiej sadzawki - jest przewidziany także na piętrze budynku. Ważnym punktem odniesienia jest ponadto kilkusetletni dąb rosnący na tym terenie, wokół którego zorganizowano projekt z uszanowaniem jego przestrzeni.

Natura znajduje tu swoją kontynuację także w wykorzystanych do zewnętrza bryły materiałach. To kamień naturalny, drewno oraz jako uzupełnienie - spiek kwarcowy.