Jeśli chcesz mieć dywan, którego na pewno nie ma nikt na świecie, skorzystaj ze specjalnej aplikacji.

Te dywany to najlepiej zaprojektowane polskie produkty!

Studio Kosmos Project było wielokrotnie nagradzane statuetkami Must Have za najlepiej zaprojektowane polskie produkty. Niemniej tym razem jury przyznające wyróżnienie stanęło przed nader trudnym zadaniem. Musiało ocenić nie tylko sam projekt, ale także aplikację służącą do jego stworzenia. Już tłumaczymy, na czym polega ta niezwykła koncepcja.

Dywany Future Illusions powstają przy użyciu sztucznej inteligencji. Na stronie www.carpet.buum.org/pl możemy wybrać albo jeden z czterech gotowych wzorów, albo zdecydować się na wypełnienie testu, na podstawie którego algorytm zaprojektuje dla nas dywan. Oczywiście autorzy koncepcji współpracowali przy powstawaniu algorytmu, a także opracowali wszystkie mapy oraz symbole, które znajdą się na naszym dywanie. Nie mają jednak żadnego wpływu na to, co na nim finalnie się znajdzie!

Dywany z serii Future Illusions powstają dzięki współpracy projektanta, użytkownika oraz sztucznej inteligencji.

Dywan według indywidualnego projektu? To możliwe!

Tu już, na podstawie naszych odpowiedzi, działa sztuczna inteligencja, a na dowód, że otrzymamy swój własny model, każdy dywan otrzymuje specjalny kod. Produkcji tych niezwykłych kobierców podjęła się firma Agnella, co daje gwarancję świetnej jakość. Zamówić dywany będzie można od października na stronie projektantów www.kosmosproject.com.

Kosmos Project
Pracownię założoną w 2008 r. tworzą Ewa Bochen i Maciej Jelski, absolwenci warszawskiej ASP. Po studiach odbyli staże i pracowali w najlepszych mediolańskich pracowniach projektowych – u Alessandra Mendiniego i Denisa Santachiary. Zdecydowali się jednak tworzyć na własny rachunek, często odwołując się do tradycyjnych technik rzemieślniczych.

Projektanci przyznają, że doświadczenie tworzenia tej kolekcji jest dla nich zupełnie nowe. Mają na swoim koncie serię ręcznie tkanych kilimów, jednak tam nad każdym szczegółem panowali od początku do końca. Tu część kontroli musieli oddać, a - jak sami przyznają - bardzo tego nie lubią. Wymagało to bowiem opuszczenia pewnej strefy komfortu, co jest trudne, nawet gdy jest ona mięciutka jak wysokogatunkowy dywan.

Sztuczna inteligencja w służbie projektowania sprawia, że design staje się nieodgadniony.
Autor
Stwórz swój własny dywan za pomocą aplikacji!
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...