Z prawdziwą dumą prezentujemy na naszych łamach najpiękniejsze wnętrza, które fotografują najlepsi fotograficy. Pora poznać autorów tych zdjęć. To wielkie szczęście, że możemy z nimi pracować!

Magazyn Czas na Wnętrze to wyjątkowe miejsce spotkań. To właśnie na kartach naszego miesięcznika najlepsi polscy architekci, projektanci, styliści i fotografowie łączą siły, by nasi Czytelnicy mogli zobaczyć to, co w polskim wnętrzarstwie najpiękniejsze! Dzięki ich pracy zaglądamy do najciekawszych i najlepiej urządzonych polskich domów. Nie stawiamy im wymagań odnośnie stylu, wierzymy bowiem w to, że uniwersalne wartości estetyczne i funkcjonalne obronią się w dowolnej stylistyce.

Prace współpracujących z nami artystów (tak, nie boimy się użyć tego słowa, chociaż wielu z nich mówi o sobie skromnie „rzemieślnicy”), są dowodem ogromnej kreatywności, uczciwości wobec siebie, klientów i czytelników, przenikliwości w rozumieniu prawdziwych potrzeb estetycznych współczesnego świata.

Dziesięć lat trwania naszego magazynu jest okazją do pewnych podsumowań. Dekada, którą poświęciliśmy na promowanie dobrego designu, przyniosła owoce. Nasze domy są coraz piękniejsze, mieszkania coraz bardziej funkcjonalne, a przestrzeń publiczna coraz wygodniejsza.

To wszystko wydarzyło się za sprawą współpracujących z nami architektów (zobacz naszą listę najlepszych polskich architektów), a uwiecznione zostało przez zdolnych fotografów. Poznajcie ich Państwo i spójrzcie im głęboko w oczy. Wierzymy, że to spotkanie będzie okazją do kolejnych!

Każda sesja to spotkanie 

Pasją do architektury zaraziła go żona. To również ona przekonała go do tego, żeby zająć się fotografią wnętrz na poważnie. Marcin uważa, że każda sesja to spotkanie. Najciekawsze to te, podczas których znajduje wspólny język z projektantem, stylistą oraz mieszkańcami.

Marcin Grabowiecki - fotograf

Najbardziej lubi wnętrza, które są odbiciem osobowości i zainteresowań właścicieli. Kiedy nie fotografuje, spaceruje z córką po Warszawie, najczęściej po ich ulubionym Powiślu.

Podróże w poszukiwaniu inspiracji

Wnętrzami pasjonuje się od zawsze, co w konsekwencji przerodziło się w jego zawód. Na co dzień prowadzi pracownię Wnętrza Michała. Nieustannie dba o to, aby przestrzenie, które tworzy, zaskakiwały odbiorców. Jest bardzo zaangażowany w pielęgnowanie relacji i pomaganie klientom w osiągnięciu najlepszej wizji ich wymarzonych wnętrz.

Michał Gulajski - stylista

Wierzy, że doskonałe wnętrze to nie tylko funkcjonalny projekt, ale również spójna z nim stylizacja. Pracuje w Polsce i za granicą. Dla magazynu Czas na Wnętrze organizował i stylizował m.in. sesje zdjęciowe w Berlinie i Budapeszcie. W poszukiwaniu inspiracji i równowagi chętnie wyrusza w świat. Z podróży właśnie czerpie najwięcej inspiracji.

Zawsze razem

Nierozłączni. W życiu i w pracy. On fotografuje „od zawsze”, ale jak twierdzi, za każdym razem, naciskając spust migawki, dowiaduje się czegoś nowego. Także o sobie. Ona zwykłe zamienia w zaskakujące. Porządkuje, układa, czasem coś dodaje. Chociaż częściej zabiera. Wierzy, że to, co zewnętrzne, wpływa na nasze wnętrze. W sensie duchowym i materialnym.

Zgadzają się, że kluczem do piękna jest umiar i harmonia. Choć on fotografował wnętrza i architekturę dużo wcześniej - dla mieszczucha, takiego jak on to naturalny element życia, wspólną pracę zaczęli blisko 15 lat temu.

Aldona Bejnarowicz i Piotr Gęsicki - stylistka i fotograf.

W fotografii starają się zamiast dokumentować przestrzeń szukać atmosfery i emocji. Piękno znajdują w detalach: fakturach, kolorach i kształtach. Najważniejsze są dla nich wrażenia i nastrój. Gonią za naturalnym światłem i towarzyszącym mu cieniem, potrafiącymi jak nic innego dodać wnętrzom smaku, życia i charakteru.

Dlatego dla dobrych kadrów potrafią wstać przed świtem, a kiedy trzeba - pracować do rana. W dodatku robią to z wielką przyjemnością. Kiedy praca jest pasją, nigdy nie męczy. Ich prace doceniło wielu magazynów na całym świecie, architektów i klientów komercyjnych. Fotografowali m.in. dla Puro Hotels, Raffles Europejski, Marriott, Indigo, InterContinental.

Gdy pasja staje się zawodem 

Fotografuje nieprzerwanie od szkoły podstawowej. W latach 80., pod koniec studiów na Wydziale Psychologii UW ta pasja przekształciła się w zawód. W 1991 roku związał się z Gazetą Wyborczą na 20 kolejnych lat. Najpierw zajmował się reportażem, potem zainteresował się innymi gatunkami fotografii, takimi jak portrety, moda, fotografia wnętrzarska, kulinarna, a także innymi formami fotografii studyjnej.

Michał Mutor - fotograf

Autor wielu wybitnych portretów, okładek, edytoriali i sesji fotograficznych do magazynów i czasopism takich jak m.in. Duży Format, Wysokie Obcasy, Wysokie Obcasy Extra, Czas na Wnętrze, Dom i Wnętrze, Dobre Wnętrze, Elle Decoration, Twój Styl, Zwierciadło, National Geographic, Cztery Kąty, a także zdjęć do plakatów filmowych, okładek książek i płyt, sesji biznesowych i produktowych.

Wrażliwy na niuanse 

Absolwent fotografii w łódzkiej Szkole Filmowej. Specjalizuje się w fotografii wnętrz i architektury. Ogromna świadomość światła i kompozycji, a także wrażliwość na niuanse to cechy charakterystyczne dla jego stylu obrazowania przestrzeni. Zajmuje się także kompleksową edycją i postprodukcją sesji.

Yassen Hristov - fotograf

Profesjonalizm i charakterystyczny język wizualny sprawiły, że współpracę z nim podejmują najlepsze pracownie architektoniczne i tytuły wnętrzarskie w Polsce i za granicą. Realizuje także sesje fotograficzne dla marek wyposażenia wnętrz na potrzeby kampanii reklamowych. Jego prace były wielokrotnie prezentowane podczas wystaw fotografii towarzyszących m.in. targom Warsaw Home.

Nie tylko wnętrza

Absolwentka Uniwersytetu Middlesex w Londynie (Historia i Teoria Mediów, Sztuka i Design) oraz Uniwersytetu Westminster (Dziennikarstwo Fotograficzne). W 2005 r. miała wystawę indywidualną w londyńskiej galerii sztuki My Life In Art. Po powrocie do Warszawy pracowała jako project manager Warszawskiego Magazynu Kulturalnego i dyrektor wydawnicza magazynu Polskich Linii Lotniczych LOT - Kalejdoskop. Przez rok prowadziła własną kolumnę fotograficzną w magazynie Elle.

Celestyna Król - fotografka

Przez ostatnie lata pracowała jako freelancer. Zdjęcia portretowe i sesje jej autorstwa publikowane były w najważniejszych polskich magazynach - Harper’s Bazaar, InStyle, Gala, Wysokie Obcasy Extra oraz Czas na Wnętrze. Pracuje także jako fotosistka na planach filmowych, realizuje kampanie społeczne, korporacyjne, modowe, a także wykonuje portrety rodzinne.

Jest autorką zdjęć do dwóch książek kucharskich, jednej modowej, a także jednej świątecznej. Jako fanka sportu latem gra we frisbee, a zimą jeździ na snowboardzie. Praktykuje tai-Chi, ćwiczy ga-ga i taniec nowoczesny. Uwielbia modę, street-art, design i kino. Kocha podróże i naturę.

Lubimy, gdy wnętrze odzwierciedla charakter jego właścicieli 

Oboje od dziecka interesowaliśmy się fotografią. Poznaliśmy się w szkole filmowej w Łodzi. Swoją pierwszą wspólną sesję wnętrzarską zrobiliśmy w 2006 roku. Lubimy podróżować, poznawać ludzi i oczywiście fotografować ich piękne domy. Podobają nam się wnętrza, które odzwierciedlają charakter właścicieli. Dla Michała najważniejsze jest światło, dla Oli kompozycja. Oboje lubimy formalnie proste zdjęcia, światło dzienne, nowoczesny design. Niezależnie działamy na polu sztuki. Mieliśmy kilka ważnych wystaw, braliśmy udział w międzynarodowych projektach artystycznych. Prywatnie - jesteśmy szczęśliwymi rodzicami Mai i Hani.

Michał Przeździk i Ola Buczkowska Budzik Studio - stylistka i fotograf.