Osłonką na doniczkę Poppy autorstwa KABO & PYDO zachwyciły się światowe gremia designu oraz miłośnicy roślin.

Doniczka wyróżniona w plebiscycie Must Have

Najciekawsze w plebiscycie Must Have na najlepiej zaprojektowane polskie produkty jest to, że nagradzamy rzeczy o wielkim stopniu skomplikowania i również takie dość proste. A jednak okazuje się, że nawet banalna osłonka na doniczkę może być lepsza. O ile za jej projektowanie wezmą się utalentowani ludzie.

Przeznaczone dla ziół i roślin ozdobnych (np. paprocie, kwiaty zwisające) osłonki Poppy to prosty sposób na zaaranżowanie „zielonej ściany” w domu lub w biurze.

Kim są Kabo & Pydo - twórcy doniczki Poppy?

KABO & PYDO to studio projektowe założone przez Katarzynę Borkowską i Tomasza Pydo. Początkowo pracowali w duecie, dziś zatrudniają cały team. To sprawia, że do zadań projektowych mogą podchodzić naprawdę kompleksowo. W przypadku współpracy z firmą DonKwiat zaczęli od audytu wzorniczego, następnie rozpoczęła się praca nad nowym wdrożeniem. To nie pierwszy raz, kiedy KABO & PYDO tworzą sprzęty związane z roślinami. Na swoim koncie mają już współpracę z firmą Cellfast produkującą narzędzia ogrodnicze.

KABO & PYDO
To autorskie, interdyscyplinarne studio projektowe założone przez projektantów wzornictwa Katarzynę Borkowską i Tomasza Pydo. Zdobywcy wielu nagród i wyróżnień, m.in.: Red Dot, iF Design Award i Must Have.

Kasia Borkowska i Tomasz Pydo przyznają, że to, dla kogo pracują, ma kolosalne znaczenie. - Podejście do konsumenta, etyki produkcji oraz pewnego rodzaju chemia między nami to klucze do udanej współpracy - mówią. - Projektujemy to, w co wierzymy. Nie przyjmujemy zleceń, które są sprzeczne z wyznawanym przez nas systemem wartości. - dodają.

Cenią sobie ekologię, dlatego w swoich projektach dążą do pełnego jej respektowania. Jednak najważniejsze są relacje. - Staramy się dać maksimum z siebie - opowiadają. - Oferujemy coś fajnego i nowego. Nie powielamy schematów. Pewnie dlatego klienci do nich wracają, a kupujący kochają zaprojektowane przez studio przedmioty.

KABO & PYDO bardzo starannie podchodzą do procesu projektowego. Rozważany jest wówczas każdy aspekt projektu, np. mocowanie osłonki do ściany czy kąt pochylenia.

 

Autor
Poppy - doniczka pełna designu
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...