Co powstanie z połączenia miłości do pięknych, luksusowych rzeczy, szacunku dla przeszłości, doskonałego wyczucia najnowszych trendów i nieustannej potrzeby wolności? Odpowiedź kryje się w projektach Masquespacio.

Kim są założyciele studia Masquespacio?

Buntownikami byli, od kiedy pamiętają. Ana Milena Hernández Palacios i Christophe Penasse zawsze robili to, co chcieli i odważnie penetrowali zakazane obszary. Zwykła codzienność po prostu ich nudziła. Urodzona w Kolumbii Ana od najmłodszych lat zwracała uwagę na piękne rzeczy, z ogromnym zainteresowaniem podpatrując pracę mamy florystki.

MASQUESPACIO
Studio kreatywne, które w 2010 roku założyli projektantka wnętrz Ana Milena Hernández Palacios i specjalista w zakresie marketingu Christophe Penasse. Projektują wnętrza i meble, zajmują się tworzeniem strategii komunikacyjnych i identyfikacji wizualnych.

W wieku 17 lat, zafascynowana projektowaniem wnętrz, zdecydowała się wyjechać do Hiszpanii na studia w Barreira Arte + Diseño w Walencji. Równolegle pracowała jako dekoratorka witryn i była odpowiedzialna za sprzedaż w sklepach Maximody. Po zakończeniu studiów trafiła do pracowni architektonicznej, gdzie szybko zorientowała się, że to nie dla niej. Potrzebowała więcej niezależności i innych wyzwań.

Christophe urodził się w Belgii, tam też studiował marketing oraz pracował dla Sony Pictures Home Entertainment i Federal Express. Podczas wakacyjnego wyjazdu urzekła go Hiszpania. Południowy styl życia sprawił, że postanowił osiąść tu na dłużej. Przeprowadził się do Walencji, zaczął uczyć się hiszpańskiego i podjął średnio satysfakcjonującą pracę w dziale handlowym Makro Cash & Carry.

Fotel bujany Too Much to kontrast kolorów, materiałów i form. Kolorowe aksamity zestawiono tu z marmurem i stalą w zabawną, odważną całość.

Wszystko dla tej dwójki zmieniło się pewnego wieczoru, kiedy to Christophe wstąpił na drinka do baru. Niepokorna Ana, cały czas poszukująca swojej drogi w życiu, była tam kelnerką. Od tamtej pory są razem, także jako partnerzy w biznesie.

Projektantka i marketingowiec szybko wpadli na pomysł otworzenia własnego studia kreatywno-projektowego, które obydwojgu dałoby wreszcie pełną swobodę działania. I tak powstało Masquespacio. Początkowo tworzyli wnętrza, potem rozszerzyli działalność na identyfikacje wizualne i strategie wizerunkowe marek.

Krzesło Wink (Houtique) ma według twórców surrealistyczną formę oka, ubranego w sukienkę do charlestona.

Jak wyglądają projekty studia Masquespacio?

Ich projekty odważnie łączą style, kolory i materiały. Echa stylu art deco mieszają się tu w duchu surrealizmu z inspiracją twórczością grupy Memphis, tworząc atrakcyjny design, spoglądający twórczo w przeszłość, a jednocześnie wyczulony na aktualne trendy. Dodać trzeba: design, który spotyka się z dużym uznaniem, zarówno klientów, jak i znawców.

Lampa Wink ze złotą oprawą i dekoracyjnymi frędzlami, zaprojektowana dla Houtique, to nowoczesna interpretacja stylu art déco.

Jednak Ana i Christophe nie byliby sobą, gdyby kolejny raz nie spróbowali wyjść poza własną sferę komfortu. Kiedy na początku tego roku cały świat się zatrzymał z powodu lockdownu, oni postanowili powołać do życia nowa markę – Mas Creations. Chcieli w ten sposób odejść od projektów komercyjnych w stronę sztuki i móc pozwolić sobie na jeszcze większą wolność, która przecież stanowi fundament ich działania.

Autor
Awangardowe projekty studia Masquespacio
Małgorzata Stalmierska
Redaktorka, historyczka sztuki i literatury, autorka licznych tekstów o designie, sztuce i antykach. Oaza spokoju od której z daleka bije pozytywna energia. Z pasją pisze...