Prace Kery Till są subtelne, kobiece, a przy tym niezwykle pozytywne. Dlatego świetnie wyglądają także na przedmiotach codziennego użytku.

Kreska Kery Till jest lekka i charakterystyczna. Za jej pomocą artystka tworzy subtelne rysunki - nieco szkicowe, a przy tym eleganckie, przywołujące paryskie klimaty oraz tamtejszy niezobowiązujący szyk. Dlatego jej twórczość szybko pokochały takie marki jak Hermès, Ladurée, Chanel, Cartier czy legendarny nowojorski hotel The Carlyle. Jej rysunki pokazywały magazyny Elle, Vogue oraz Tatler.

Rysowniczka uwielbia pracować przy swoim stole To tu zazwyczaj ma najwięcej pomysłów.

Rysunki znanej rysowniczki na tekstyliach

Urok bezpretensjonalnych motywów i scenek sprawił, że szybko z czasopism, książek oraz plakatów przeniosły się one na przedmioty użytkowe - artykuły papiernicze, torby zakupowe, T-shirty, naczynia, a nawet na poduszki czy pościel! Świeże, niosące dobrą energię projekty z motywami tęczy, ust, rogalików i zwierzęcymi printami trafiły na akcesoria domowe za sprawą współpracy Kery ze znaną na całym świecie marką Westwing, oferującą meble i dodatki z zakresu wyposażenia wnętrz.

Prace Kery Till nie przytłaczają aranżacji, ale podkreślają jej lekki, nieco nonszalancki charakter.

Jak wyznaje sama ilustratorka: - Od wielu lat marzyłam o zobaczeniu moich rysunków na tekstyliach. Chociaż zawsze cieszę się, kiedy moje prace są publikowane na papierze: w czasopismach, na kartkach i w książkach, to jednak pojawienie się moich prac na tkaninach miało zupełnie inny wymiar.

Poszewki na poduszki oraz pościele stworzone w ramach współpracy Kery Till z Westwing są dostępne na WestwingNow.pl.

Poduszki z rysunkami Kery doskonale odnalazły się także w jej domu w Monachium. Stanowią tu nie tylko wdzięczny dodatek, ale podkreślają także artystyczny klimat pełnych książek i sztuki wnętrz. Pojedyncze, barwne elementy dodają stonowanej całości oryginalnego charakteru. Jednocześnie świetnie pasują do spokojnych, naturalnych materiałów, które uwielbia Kera.

Kera uwielbia otaczać się książkami i sztuką. Są one niemal wszędzie – nawet na podłodze.

- Jeśli chodzi o idealne otoczenie do pracy, to uważam, że przy bardzo minimalistycznej bazie (proste bryły mebli i gładkie tkaniny) można dodać „warstwę” bardziej kolorowych i chaotycznych elementów. Myślę tu zwłaszcza o moich licznych przyborach do pracy, takich jak papier i długopisy, ale także o książkach, poduszkach, kwiatach, tkaninach itp. - mówi artystka.

KERA TILL
Urodzona w Niemczech, w Monachium. Studiowała nauki polityczne, jest ilustratorką. Jej prace znaleźć można w książkach, czasopismach, ale także na przedmiotach użytkowych. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Vogue, Glamour, Elle, Hermès czy Westwing.

Skąd Kera Till czerpie inspiracje?

Na pytanie o inspiracje Till odpowiada: - Ciężka praca jest o wiele ważniejsza od inspiracji. Oczywiście zdarzają się też romantyczne momenty, kiedy natchnienie pojawia się zupełnie nieoczekiwanie, ale w większości przypadków najlepsze rezultaty osiąga się po prostu, spędzając sporo czasu nad projektem, kilkukrotnie zaczynając go od nowa, rewidując, szukając nowych dróg. Oczywiście uwielbiam podróżować, odwiedzać wystawy i przebywać na łonie natury - wszystko to jest klasycznym źródłem inspiracji. Aczkolwiek zazwyczaj najwięcej pomysłów mam przy moim stole do rysowania.

Autor
Kim jest i co tworzy Kera Till? Jej projekty znajdziemy w popularnej sieciówce!
Małgorzata Stalmierska
Redaktorka, historyczka sztuki i literatury, autorka licznych tekstów o designie, sztuce i antykach. Oaza spokoju od której z daleka bije pozytywna energia. Z pasją pisze...