Gdy światło załamuje się w szlifach naczyń kryształowych z kolekcji HopOnTop, świat od razu staje się piękniejszy! Dlatego warto, by także na naszych stołach znalazły się te cuda rzemiosła.

Czym zajmuje się marka HopOnTop?

Szkło kryształowe jest eleganckie, dlatego zazwyczaj zamykamy je w serwantkach i kredensach. Jednak producent kolekcji HopOnTop – Huta Szkła Kryształowego Julia wraz z projektantką Magdaleną Gazur namawiają nas, abyśmy uwolnili nasze kryształy! Niech na naszych stołach pojawią się cudowne „zajączki”, które powstają, gdy operuje słońce. Niech kryształy mieszają się swobodnie z porcelaną i fajansem. Niech będzie pięknie na co dzień, a nie tylko od święta! Właśnie w tym celu powstała kolekcja naczyń kryształowych autorstwa Magdaleny Gazur. Choć jest ona ceramiczką, postanowiła przyjąć wyzwanie i stworzyć szklaną kolekcję.

Magdalena Gazur
Absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta – dyplom uzyskała w 2006 r. Od 2013 roku pracuje w Fabryce Naczyń Kamionkowych Manufaktura w Bolesławcu jako główny projektant. Pracuje także jako wykładowca w Katedrze Działań Interdyscyplinarnych w Ceramice i Szkle na wrocławskiej ASP.

HopOnTop wyróżnia subtelny, regularnie rozmieszczony szlif, przypominający swoim kształtem łezki, liście, pestki. Podłużne, regularne kształty tworzą harmonijny wzór na naczyniach. Swoim wyglądem szlif wpasowuje się zarówno do tradycji szklarstwa, jak i do współczesnej estetyki.

W kolekcji HopOnTop znajdują się dwie butle: wąska i podłużna oraz beczułkowata z szerszym dołem. Obie formy mogą pełnić funkcję karafki na wodę, kompot lub wino, ale sprawdzą się równie znakomicie w roli wazonów. Świetnie wyglądają z ciętymi, polnymi kwiatami oraz z kłosami. Projektantka stworzyła także szklanki w dwóch rozmiarach – mniejszym i większym oraz talerzyk i miseczkę. Zgodnie z zasadą mix&match można je dowolnie łączyć i zestawiać.

Autor
Uwolnić kryształ - projekty Magdaleny Gazur
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...