Zaledwie po roku istnienia marki zgarnęli prestiżową nagrodę Must have. Dziś ich meble spotkamy w osiemnastu europejskich krajach. Jako jedni z nielicznych na rynku wnętrzarskim tworzą z myślą o dzieciach. Kim są twórcy marki Nuki?

Jeszcze dziesięć lat temu w polskich domach sklejkę kojarzono z prostymi meblami bez pomysłu o najniższej jakości i równie niskiej cenie. W tym samym czasie w mieszkaniach Skandynawów gościły ponadczasowe, minimalistyczne meble zaprojektowane w zgodzie z naturą, ekologicznym podejściem i o jakości pozwalającej przetrwać im próbę czasu.

Dziś czasy renesansu sklejki dotarły także do Polski - wszystko za sprawą zdolnych i kreatywnych projektantów, którzy poszukując na rynku mebli odzwierciedlających ich upodobania i styl życia stworzyli własną markę. Tak powstało Nuki - początkowo na rynku polskim, a obecnie ich produkty dystrybuowane są aż w osiemnastu europejskich krajach.

Z miłości do dzieci i designu

Za szybkim rozwojem marki działającej zaledwie od pięciu lat stoi kreatywne małżeństwo - Marta i Krzysztof, esteci i perfekcjoniści, projektujący meble z dbałością o jakość i każdy detal. Ich głównymi odbiorcami są najmłodsi, dlatego ogromną wagę przywiązują do bezpieczeństwa - meble mają zaokrąglone krawędzie, nie widać łączeń ani żadnych wystających elementów.

Design produktów jest prosty, minimalistyczny i ponadczasowy. Jednocześnie właściciele marki mieli świadomość, że klienci mogą mieć różne potrzeby, dlatego dali im możliwość personalizacji produktów. Dzięki temu projekty NUKI są jedyne w swoim rodzaju, niczego podobnego nie da się znaleźć w sieciówkach.

- Projektujemy meble dla ludzi, którzy wiedzą, czego chcą, cenią dobry design i mają wysokie wymagania odnośnie produktu. Są świadomi, dbają o ekologię, bezpieczeństwo i jakość. Nie chcą iść na kompromisy, szukają tego, co w 100% spełni ich oczekiwania. Jednocześnie naszym atutem jest to, że jesteśmy polską marką projektującą w skandynawskim stylu. - mówi Marta Urbańska, współwłaścicielka marki.

Naturalne meble z brzozowej sklejki wiodą prym w pokojach dziecięcych już od kilku lat nie tylko w postaci mebli, ale także trwałych jakościowo zabawek i akcesoriów. Nuki w swojej ofercie posiada również ścianki wspinaczkowe i huśtawki, które często wybierane są przez rodziców nastawionych na dobry, ponadczasowy design dopasowujący się do zmieniających się trendów. Rodzice chętnie wybierają także łóżka i biurka, a wyjątkowe wzornictwo polskich producentów doceniają także guru branży wnętrzarskiej - zaledwie rok od powstania marki prestiżową nagrodę Must have na Łódź Design Festival zdobył naturalny stolik dla dzieci Flex, zaprojektowany w zgodzie z filozofią Montessori.

Marce Nuki gratulujemy życząc dalszych sukcesów na polskim i zagranicznym rynku. W naturze siła!

Autor
Design dla dużych i małych - czym zajmuje się marka Nuki?
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....