Minimalistyczna forma, pełna wygoda użytkowania, szlachetny materiał. Porcelana CZAJ projektu Grynasz Studio dla marki ZACZYN to projekt w sam raz.

Wokół stołu - porcelana marki ZACZYN

Choć porcelanowe naczynia CZAJ są bardzo proste, to można opowiadać o nich na wiele sposobów. Po pierwsze jest to opowieść o założycielach marki ZACZYN i projektantach - Marcie Niemywskiej-Grynasz i Dawidzie Grynaszu. Ci doświadczeni twórcy pracują dla uznanych firm meblarskich, ale postanowili zrobić też coś od początku do końca swojego. Dlatego powołali ZACZYN, markę ogniskującą się wokół stołu. Cudowne jest to - i to kolejna warstwa tej historii - że zdecydowali się na współpracę z polskimi markami z długoletnią historią.

W przypadku porcelany CZAJ są to Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina”, które od ponad 155 lat produkują w Jaworzynie Śląskiej najwyższej jakości porcelanę białą i fine bone china To właśnie w tym zakładzie, znanym z tradycji powstają supernowoczesne i proste naczynia z kolekcji Czaj. Zresztą marka ZACZYN współpracuje też z Warszawską Fabryką Platerów HEFRA, która działa od 1824 roku!

Grynasz Studio
Multidyscyplinarny zespół, który tworzą projektantka Marta Niemywska-Grynasz i architekt Dawid Grynasz. Zajmują się małą architektura, scenografią i produktem. Marta jest absolwentką Wydziału Wzornictwa Przemysłowego na warszawskiej ASP. Dawid ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. W swoich projektach łączy skalę architektoniczną z detalem wzorniczym.

W koncepcji marki widać zatem wyraźnie, że jej twórcy postawili na przenikanie się współczesności z tradycją i na szacunek do materiału. Dlatego herbata pita z porcelany CZAJ smakuje tak samo wybornie jak ta, którą delektowano się na werandach podwarszawskich willi i w krakowskich salonach.

Autor
Grynasz Studio zaprojektowało porcelanę dla marki ZACZYN! Zachwyca minimalizmem!
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...