Łagodność zamiast ostrości, harmonia w miejsce chaosu. Marka RAGABA oraz Wiktoria Lenart, proponują ciekawą linię stołów, które sprawią, że w naszych wnętrzach poczujemy się lepiej.

Każdy z nas intuicyjnie szuka ciepła, delikatnych tekstur i kształtów. Naturalne, lekko płynące formy koją i dają poczucie harmonii we wnętrzu. Tymczasem większość dostępnych stołów wprowadza do wnętrz prostokąty i kąty ostre. W odpowiedzi na tę dysharmonię powstała linia stołów Cells, zaprojektowana przez Wiktorię Lenart i produkowana przez markę RAGABA.

Stoły Cells są inspirowane naturą, dlatego ich wyróżnik to nieregularne kształty oraz różnorodność barw i modeli. Producent oferuje 3 wersje blatów oraz 3 różne wysokości nóg, a to wszystko w ponad 17 kolorach. Dodatkowo stoły pokryte są innowacyjną, samoregenerującą się powłoką S-Matt.

- Dominującą inspiracją dla tego projektu są miękkie, bioniczne kształty np. komórek krwi. Doświadczenia pandemii sprawiły, że część z nas na nowo spojrzała na swoje domy. Weryfikowaliśmy, co możemy w nich poprawić, żeby nasze samopoczucie na tym skorzystało. A zaokrąglone kształty i linie są dużo bardziej przyjazne w odczuwaniu - mówi projektantka.

Stoły Cells są inspirowane naturą, jej różnorodnością i zmiennością zachodzących w niej procesów. Dlatego ich wyróżnikiem są nieregularne kształty oraz różnorodność barw i modeli. Tak jak grupa krwi definiuje pewne predyspozycje i potrzeby człowieka, tak stoły Cells pozwalają zdefiniować charakter wnętrza.

Autor
Kim jest Wiktoria Lenart - założycielka młodej marki RAGABA?
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...