Oto jak marka BD Barcelona Design z hiszpańską oryginalnością podeszła do znanej zasady „reduce, reuse, recycle”.

570 figur geometrycznych i jeden egzemplarz - BD Barcelona promuje design z drugiej ręki

Zamiast wyrzucić stary, nieużywany mebel czy przedmiot, lepiej dać mu nowe, piękniejsze życie - z taką właśnie myślą marka BD Barcelona Design stworzyła wyjątkowy projekt REmix. Jego szóstą odsłonę zaprezentowali niedawno Trini Salamanca i Pablo Párraga, duet kreatywnych artystów ze studia Las Ánimas. Nazwali oni swoje dzieło Office Game.

To biurko, szafa oraz stolik boczny ze starej, nieprodukowanej już przez BD Barcelona kolekcji mebli biurowych, które zostały poddane niezwykłej przemianie w stylistyce retrofuturyzmu i stały się obiektami o nowym wymiarze - zarówno funkcjonalnym, jak i wizualnym. Meble pomalowano na czarno, po czym udekorowano białymi wzorami przypominającymi dawne, analogowe gry wideo.

Imponującą liczbę 570 trójkątów, kwadratów oraz sześciokątów wykonano ręcznie z drewna jesionowego i pomalowano w pięciu kolorach.

Na widocznych powierzchniach zamontowano też magnesy, do których można przyczepić w dowolnej, wymyślonej przez nas konfiguracji 570 kolorowych figur geometrycznych. To prawdziwa gra wyobraźni! I choć zestaw Office Game istnieje niestety tylko w jednym egzemplarzu, polecam go jako niezwykłą inspirację oraz zachętę do kreatywności…zanim wyrzucimy swoją starą szafę.

Autor
Marka BD Barcelona stworzyła meble inspirowane grami wideo! Zestaw istnieje tylko w jednym egzemplarzu!
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...