Ekskluzywne i wytworne, odważne i śmiałe - okazuje się, że walizka walizce nie równa. Pokażcie swoje bagaże, a powiemy wam, czy jesteście na czasie.

Walizki Amandy Wachob - powstały z inspiracji... chrząszczami!

Dobrze znana w świecie tatuażu artystka Amanda Wachob stworzyła kolekcję Amanda Wachob x ROAM Limited Edition. Kolekcja obejmuje zaledwie 100 walizek, z których każda została ręcznie pomalowana przez samą Amandę. Pomysł na walizki pojawił się, gdy Amanda tatuowała naukowca badającego chrząszcze. Opalizujący pancerzyk stał się jej inspiracją.

Amanda specjalnie udała się do fabryki ROAM w Georgii, gdzie musiała nałożyć od pięciu do siedmiu warstw farby. Pracochłonny proces opłacił się - walizki to dzieło sztuki. Aby każda walizka była jeszcze bardziej wyjątkowa, ROAM pozwala klientowi wybrać własne kolory wykończenia spośród Carolina Lilac, Kyoto Black, Venetian Green, Como Blue i Ibiza Sky. Uchwyt z aluminium można ustawić na czterech wysokościach.

Walizki projektu Amandy Wachob.
Chrząszcz - inspiracja Amandy Wachob.

Plecionka Patricii Gucci 

Patricia Gucci – wnuczka Guccio Gucci – przez lata walczyła ze spuścizną dziadka. Walizki z charakterystycznym wzorem były i są nadal klasyką, synonimem elegancji i luksusu. Patricia poszła w zupełnie innym kierunku. Stworzyła równie trwałe walizki z miękkiej czarnej, jasnobrązowej lub szarej skóry, ale postawiła na zupełnie nowy wzór - pleciony panel Paglia di Vienna, inspirowany bagażem z trzciny cukrowej z lat 60. Styl jest mieszanką dziedzictwa i nowoczesności, szczyci się przezroczystym uchwytem Lucite, cichymi kołami i aluminiowymi komponentami. Projekt jest też ukłonem w stronę va-va-voom, który kiedyś kojarzył się z lotnictwem.

Walizki z plecionym panelem - Patricia Gucci.

Skejterzy na walizkach

Założyciele marki Floyd spędzili swoje nastoletnie lata, jeżdżąc na snowboardzie, windsurfingu i deskorolkach. Zawsze byli wolni, niezależni, na przekór obowiązującym trendom. Takie są też ich walizki - wesołe, zwariowane. Każdy element jest w innych kolorze. Co nie znaczy, że są niestarannie zrobione. Część zewnętrzna walizki jest zrobiona z poliwęglanu, a kółka z poliuretanu.

Walizki marki Floyd.

Walizka królowej 

Walizki brytyjskiej marki Globe-Trotter od dawna są w jej ofercie.Walizki służyły podczas licznych podróży królowej Elżbiecie II i Edmundowi Hillary. Jedną ze słynniejszych jest “Centenary Carry On”, twarda walizka, zaprojektowana z charakterystycznej dla marki płyty z wulkanizowanego włókna pilśniowego. Ta sama marka wypuściła torbę na ramię. Walizeczka na pewno nie wystarczy na dalekie podróże, ale jest praktyczna: w środku jest miejsce na karty, iPhone'a i paszport. Dostępna jest w wielu kolorach – w tym czarnym, oxblood i kości słoniowej.

Walizka brytyjskiej marki Glob-Trotter.

Miękkie walizki w paski

Marka The Stripes Company kolekcję toreb podróżnych Soft Case Stripe. Zaprojektowane zostały z myślą o krótkich podróżach tanimi liniami lotniczymi. Niech was nie zwiedzie ich wygląd - te wysokiej jakości torby kabinowe z miękkiej tkaniny, z mocnymi paskami, są idealnym bagażem podręcznym. Torby mają wytrzymałe podwójne zamki błyskawiczne zapobiegające przemieszczaniu się zawartości, ceratową wyściółką z PCW i wewnętrzną kieszeń na dokumenty.

Miękka torba - The Stripes Company.

 Autor
Jedziemy w podróż! Ale w co się zapakować? Przedstawiamy walizki, które są ostatnim krzykiem mody
Monika Utnik
Dziennikarka, wieloletnia redaktorka pism wnętrzarskich, absolwentka polonistyki i italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, autorka książek dla dzieci. Zadebiutowała...