W świecie designu wnętrz, gdzie funkcjonalność spotyka się z formą, pojawiają się czasem przedmioty, które z miejsca przykuwają uwagę swoją unikalnością. Jednym z takich obiektów jest puf zaprojektowany przez holenderską projektantkę Sabine Marcelis, który swoim kształtem przypomina donuta. Ten niezwykły mebel to połączenie nowoczesnego designu z praktycznym zastosowaniem, a jego cechy sprawiają, że jest on wyjątkowym dodatkiem do każdego wnętrza.

O projektantce - Sabine Marcelis

Sabine Marcelis jest uznawaną na całym świecie holenderską projektantką, która specjalizuje się w tworzeniu obiektów i instalacji, gdzie główną rolę odgrywa światło, kolor i efekty wizualne. Jej prace charakteryzują się czystością formy i eksperymentalnym podejściem do materiałów, co pozwala na tworzenie niezwykłych efektów i doświadczeń przestrzennych. Marcelis, pracując na pograniczu sztuki i designu, zdobyła międzynarodowe uznanie, a jej projekty są częścią kolekcji w prestiżowych muzeach oraz galeriach na całym świecie. 

Puf jak donut jest produkowany przez Hem, innowacyjną firmę zajmującą się produkcją mebli i akcesoriów do wnętrz, która słynie z współpracy z najbardziej obiecującymi projektantami na świecie, aby tworzyć unikalne, funkcjonalne i pięknie zaprojektowane przedmioty. Hem, z siedzibą w Europie, jest znany z zaangażowania w rzemiosło, jakość i wyrafinowany design, co czyni go idealnym partnerem dla Sabine Marcelis w realizacji jej wizji pufa przypominającego donuta.

Sabine Marcelis

Puf jak donut - połączenie formy i funkcji

Puf zaprojektowany przez Sabine Marcelis to nie tylko mebel, ale prawdziwe dzieło sztuki. Inspiracją dla jego stworzenia był kształt donuta, co znajduje odzwierciedlenie w jego unikalnej formie. Mebel ten, dzięki swojej oryginalności, może służyć zarówno jako wygodne siedzisko, jak i niebanalny element dekoracyjny wnętrza.

Projekt pufa charakteryzuje się minimalistyczną estetyką, która jest znakiem rozpoznawczym prac Marcelis. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów zapewnia nie tylko trwałość i komfort użytkowania, ale także podkreśla wizualny aspekt mebla. Kolorystyka i tekstura materiału zostały dobrane tak, aby harmonijnie współgrały z koncepcją designu, jednocześnie dodając wnętrzu ciepła i nowoczesnego charakteru.

Funkcjonalność i zastosowanie

Pomimo swojego niekonwencjonalnego wyglądu, puf oferuje wygodę i funkcjonalność. Jego ergonomiczny kształt zapewnia komfortowe wsparcie, czyniąc go idealnym miejscem do siedzenia czy odpoczynku. Dzięki swojej wszechstronności, puf doskonale sprawdzi się w różnych przestrzeniach - od salonów, przez sypialnie, aż po nowoczesne przestrzenie biurowe.

Puf jak donut zaprojektowany przez Sabine Marcelis i produkowany przez Hem to przykład, jak nowoczesny design może wnieść do wnętrz nie tylko funkcjonalność, ale i niepowtarzalny charakter. Jest to mebel, który przyciąga wzrok i staje się punktem centralnym każdego pomieszczenia, jednocześnie oferując komfort i wygodę użytkowania. Projekt ten pokazuje, że przedmioty codziennego użytku mogą być również dziełami sztuki, które wzbogacają nasze otoczenie i codzienne życie.

Holenderska projektantka Sabine Marcelis oraz firma Hem udowodnili, że granice między funkcjonalnością a formą artystyczną są płynne, a ich współpraca przynosi na rynek meble, które są zarówno piękne, jak i praktyczne.

Autor
Puf jak donut! Stworzyła go holenderska projektantka!
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....