Jeśli podczas picia kawy chcemy zapewnić sobie podwójną porcję endorfin, sięgnijmy po ten serwis.

Aleksandra Żeromska x Lladró - ta współpraca zaprosiła Polkę do elitarnego grona!

Lubi, gdy jej rysunki ożywają. Aleksandra Żeromska w swoim projektowaniu skupia się na odkrywaniu i rozumieniu korzeni, przepuszczając je przez indywidualną soczewkę marzeń, emocji i wyobraźni. Choć jej prace są różnorodne, stara się zachować charakterystyczny styl, wierząc w wartość unikatowości. Kolekcja Kawki to zestaw do kawy stworzony przez Aleksandrę Żeromską dla ikonicznej hiszpańskiej marki Lladró.

Aleksandra Żeromska
Założycielka studia projektowego z siedzibą w Walencji (Hiszpania), specjalizującego się w projektach, które łączą sztukę i design, definiując i łącząc granice między nimi. Ma bardzo różnorodne portfolio, obejmujące akcesoria domowe, meble, oświetlenie, opakowania, porcelanę, ilustrację, projektowanie tkanin i wzorów.

Inspirowana słowiańskim folklorem i zamiłowaniem projektantki do ptaków nazwa kolekcji pochodzi od słowa, które może oznaczać zarówno małą kawę, jak i rodzaj ptaka – kawkę zachodnią. Serwis ma kształt ptaków – symbolu sztuki i marzeń, które mogą zawładnąć życiem człowieka, oferując podróż do świata wyobraźni Niezwykłe jest spotkanie młodej projektantki z Polski z najbardziej uznanym producentem porcelany z Hiszpanii.

Nawet w odręcznych szkicach widać, że designerka bawi się pomysłami, kształtując nowe rytuały i celebrując zbiorową pamięć fantazji.
W swojej twórczości projektantka czerpie inspirację ze słowiańskiego folkloru, jego form zwierzęcych i kwiatowych.

Od ponad sześćdziesięciu lat firma Lladró wykorzystuje swoje know-how w dziedzinie porcelany w jedynej fabryce na świecie, w Walencji. Każdy element jest delikatnie wykonany przez rzeźbiarzy i rzemieślników w ręcznym procesie, który łączy wiekowe techniki z własną, niepowtarzalną paletą kolorów. Lladró bada również ogromny potencjał twórczy porcelany we współpracy z uznanymi współczesnymi artystami i projektantami. Aleksandra Żeromska, projektując Kawki, otrzymała zaproszenie do tego elitarnego grona.

Autor
Jej prace inspirowane są słowiańskim folklorem. Ta Polka tworzy porcelanę dla hiszpańskiej marki!
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...